Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Startuje Loopa Vojty Kovala, nový podcast zaměřený na udržitelnost a cirkulární ekonomiku

23.6.2021
Praha [CIRA Advisory]
Autor: Jana Bábiková, tel: 774895114

Bývalý redaktor Českého rozhlasu Vojtěch Koval přichází s vlastním podcastem. Jeho tématem je udržitelnost, cirkulární ekonomika a jak si v této oblasti vede český byznys ale i společnost samotná. Hosty budou ředitelé velkých nadnárodních firem působících v tuzemsku, které se vydaly na udržitelnou cestu i podnikatelé a zakladatelé českých firem, kteří staví svůj byznys na cirkulární DNA. Pilotní epizoda vychází 22. června a prvním hostem podcastu je zakladatelka Institutu Cirkulární Ekonomiky Soňa Jonášová. Nový podcast Loopa Vojty Kovala bude vycházet pravidelně každé úterý.

„Do udržitelnosti jsem se nadchnul už v Českém rozhlasu, pro který jsem dělal podcast Budoucnost R. Měl jsem tak příležitost mluvit s osobnosti českého byznysu, kteří to myslí vážně a ve svých firmách vyvíjí úžasné inovace a aplikují cirkulární principy, které jsou budoucností. A přesně tomu se chceme věnovat i v Loopě a věřím, že naše témata budou inspirací pro další firmy i jednotlivce,” uvádí svůj nový podcast Vojtěch Koval.

Podcasty vznikají ve spolupráci s poradenskou společností CIRA Advisory, která firmám radí, jak v praxi aplikovat cirkulární principy ve svém provozu i v produktech a jak udržitelnost správně komunikovat. „Často se setkáváme s tím, že firmy, které toho v oblasti cirkulární ekonomiky dělají nejvíce, svůj příběh a svoji cestu komunikují málo. Teď vzniká prostor, kde mohou podnikatelé a manažeři otevřeně mluvit o svých projektech, o svých cestách i úskalích, aby se každý dozvěděl, jak skvělé věci už se u nás v Česku dějí,” říká o novém podcastu Ivana Hekerle, ředitelka komunikace CIRA Advisory, která je odborným garantem podcastu.

První díly podcastu vyjdou pod záštitou Komerční banky. Ta se tématu udržitelnosti dlouhodobě věnuje a poskytla finanční prostředky pro rozjezd projektu. „Letos jsme spustili web Spolecne-udrzitelne.cz, abychom firmám v Česku přiblížili možnosti zeleného financování. Edukaci firem teď chceme dál rozšiřovat a proto byl pro nás přirozený krok finančně podpořit i vznik nového podcastu. Navíc sám se těším, až uslyším příběhy dalších firem na cestě k udržitelnosti,” komentuje Radim Pařízek z Komerční banky.

Podcasty budou vycházet pravidelně každé úterý a poslechnout si je můžete na platformách Spotify i Apple Podcasts. Nové díly podcastů budou zveřejněny také na webu CIRA Advisory (ciraa.eu) a Spolecne-udrzitelne.cz a Zajimej.se. Letní epizody podcastu se budou věnovat odpovědnému financování, jednorázovým plastům a příležitostem pro plasty nebo energetické flexibilitě.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz