Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z ČR a Německa pomáhají spolkům a obcím v Krušnohoří

8.7.2021
Výsluní, Kovářská, Schmalzgrube [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026

od 6. do 19. 7. Krušné hory přivítají dobrovolníky z Čech a Německa, aby společně pomohli s komunitně prospěšnými činnostmi místním spolkům a obcím. Akci pořádá spolek Antikomplex ve spolupráci s INEX - sdružení dobrovolných aktivit a lokálními partnery Naturherberge Hammerwerk e. V., Přísečnice žije - Preßnitz lebt a Nádraží Kovářská - Bahnhof Schmiedeberg.

V rámci dobrovolnického projektu, neboli workcampu, se bude celkem 12 účastníků věnovat různým činnostem. V průběhu svého pobytu spraví darovaná jízdní kola, pomůžou s obnovou zanikající části hřbitova, upraví spolkové místnosti určené pro setkávání lidí a renovují nádraží a zastávky muzejní železnice. Česko-německý workcamp ale cílí také na další témata, která chtějí organizátoři zprostředkovat účastníkům: udržitelný turismus, poznávání UNESCO regionu, environmentálně příznivý způsob života a péče o životní prostředí. V rámci vzdělávacích a volnočasových aktivit se tak mohou dobrovolníci těšit na návštěvu muzea, výlet na nejvyšší vrcholy Krušných hor nebo workshop zaměřený na upcycling a eliminaci odpadu v každodenním životě.

Dobrovolníci navíc budou mezi jednotlivými lokalitami workcampu putovat (Výsluní - Kovářská - Schmalzgrube) a budou mít tak možnost poznat různorodost středního Krušnohoří a procvičit si jak český a německý, tak anglický jazyk. Nutnost znalosti všech tří jazyků však není potřeba, protože celá akce bude tlumočena. Díky finanční podpoře Česko-německého fondu budoucnosti mají také všichni zúčastnění hrazeno ubytování, stravování a část doprovodného programu.

„Limity mezinárodní spolupráce pocítili v době pandemie zejména lidé žijící poblíž hranic, např. v Krušnohoří, jejichž každodenní aktivity a život se odehrává jak v Čechách, tak v Sasku. Aby se region vzpamatoval, spojili síly místní spolky a další aktéři, kteří se v prvních červencových týdnech pokusí obnovit dobré sousedské vztahy.“ říká vedoucí workcampu Veronika Kupková.

Antikomplex je spolek, který byl založen studenty historie již v devadesátých letech. Nejdůležitějším cílem spolku je kritická reflexe česko-německých dějin a zpracování nelehkých témat společné minulosti. Pomocí workshopů, výstav, knižních publikací a prácí s pamětníky se snaží přispět ke vzniku tolerantní společnosti.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno 32 workcampů po celém území České republiky.


Kontaktní osoby:

INEX-SDA, z.s.
Veronika Kupková
vedoucí workcampu
E-mail: veronique.1387@gmail.com
tel. 732 920 109
Web: www.inexsda.cz
Facebook: https://www.facebook.com/inexsda

ANTIKOMPLEX, z. s.
Michal Urban
vedoucí workcampu
E-mail: urban@antikomplex.cz
Web: www.antikomplex.cz
Facebook: @antikomplex

Ilustrační fotografie z loňských workcampů k použití:
https://drive.google.com/drive/folders/1GG1IahlaGD6PNjG3Z73Yv8_ztf3rT1C1?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz