Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Letní škola IT je ideální trénink do života

13.7.2021
LIBEREC [Czechitas]
Autor: Zuzana Heferová, tel: 776677610

V rámci programu Liberecké Letní školy IT dívky nakouknou do mnoha oblastí informatiky a zjistí tak, že IT není jen nudné sezení u počítače. Během týdenního programu se setkají se základy programování (IoT, CSS, JavaScript, HTML), robotikou a počítačovou grafikou. Po intenzivních čtyřech dnech vzdělávání čeká účastnice zpracování vlastního týmové projektu, který pak osobně odprezentují během slavnostního galavečera na závěr Letní školy.

Že to zní moc komplikovaně? Není se čeho bát, letní škola je určena jak začátečnicím, tak i těm, kterým počítač není cizí.

Sama účastnice loňské letní školy, Kateřina Chalupová, dodáva: “Mou velkou motivací byl výstup z komfortní zóny, chuť zažít něco nového, poznat nové lidi a dostat se do jiného prostředí. Strach a obavy okamžitě zmizely. Většině holek se ulevilo, když jsme začaly mluvit o svých IT schopnostech, kdy velké množství z nás končilo zapnutím počítače, popřípadě i jeho vypnutím.”

Liberecká Letní škola IT se koná 15. - 20. srpna 2021 ve spolupráci s Fakultou mechatroniky, informatiky a mezioborových studií při Technické univerzitě v Liberci, v jejíchž prostorách bude výukový program probíhat a za podpory technologických partnerů Škoda Auto, Microsoft, Accenture, IBM. Děkujeme za podporu Actis a OC Forum.

Více informací na www.czechitas.cz/kurzy/letni-skola-it


Nezisková organizace Czechitas se zaměřuje na vzdělávání žen, mládeže a dětí v informačních technologiích. Od roku 2014 zrealizovali přes 800 jednodenních workshopů a dlouhodobých kurzů s více než 15 000 účastnicemi bez ohledu na věk, předchozí vzdělání nebo pracovní zkušenost. Czechitas organizují workshopy na různých úrovních pokročilosti, letní tábory, rekvalifikační a večerní kurzy. Nově podporuje i rozvoj učitelských kompetencí. Czechitas inspirují, vzdělávají a uplatňují nové talenty k posílení diverzity a konkurenceschopnosti v IT. Od roku 2019 své aktivity pořádají i v Libereckém kraji. Více na www.czechitas.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz