Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Klášter ze 13. století letos opět přivítal skupinu zahraničních dobrovolníků

2.8.2021
PŘEDKLÁŠTEŘÍ U TIŠNOVA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026

Předklášteří u Tišnova (2.8.2021): Středověký klášter Porta coeli, nacházející se 30 km severozápadně od Brna, již podruhé hostí skupinu mezinárodních dobrovolníků v rámci společného projektu INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a místní organizace Hojnost z. s. Dobrovolníci budou ve dnech 2. až 15. srpna pracovat na kultivaci a zkrášlení rozsáhlého klášterního areálu.

Členité prostory kláštera nabízejí rozmanitý výběr pracovních úkolů. Kromě menších prací, jednoduchých oprav a zahradničení, dobrovolníci pomáhají s údržbou prostor, které stále obývají řádové sestry Cisterciačky. Mimo areál čeká dobrovolníky práce v blízkém jablečném sadu, vypomáhají také se zkrášlovacími a udržovacími pracemi v rámci obce Předkláštěří. Dobrovolnického projektu, neboli workcampu, se účastní osm dobrovolníků z České republiky, Francie, Španělska, Itálie a Rakouska.

„Odměnou za odvedenou práci bude dobrovolníkům možnost nahlédnout do obvykle nepřístupných prostor kláštera a seznámit se s jeho bohatou historií. Ve volných dnech mohou podnikat výlety za krásami regionu,“ říká Kristýna Langrová, vedoucí workcampu. V sobotu 14. 8. pak workcamp vyvrcholí akcí pro širší veřejnost nazvanou Hody kultur. Návštěvníci se v rámci akce dozvědí o činnosti zahraničních i lokálních dobrovolníků v Porta coeli, a pro účastníky probíhajícího workcampu to bude příležitost prezentovat svůj region, zvláště jeho kulinářské speciality.

Náplní spolku Hojnost z. s. je péče o životní prostředí na Tišnovsku. Usilují o rozvoj šetrného obhospodařování půdy a tradičního a ekologického zpracování zemědělských produktů. Snaží se vytvořit síť hojnosti založenou zejména na místních lidech a přírodě.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánováno 29 workcampů, které se uskuteční během letní dobrovolnické sezóny po celém území České republiky.Kontaktní osoby:
INEX-SDA, z. s.
Kristýna Langrová, vedoucí workcampu
Telefon: 723 368 375
E-mail: langrovaty@volny.cz

Hojnost, z. s.
Tomáš Blaha, organizátor projektu
Telefon: 605 074 487
E-mail: tolman@seznam.cz
web: https://hojnost.org/

Fotografie k použití (workcamp v Předkláštěří v roce 2020)
https://drive.google.com/drive/folders/1EYX9ryTSlaSTova-SEagLQOwBAGXJ2Ox?usp=sharingDISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz