Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zámek veselí opět ožívá v rukou dobrovolníků

9.8.2021
VESELÍ NAD ÚHLAVOU [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026

Od 8. do 22. srpna proběhne na zámku Veselí nad Úhlavou krátkodobý dobrovolnický projekt, takzvaný workcamp. Tento rok se zde již pošesté setala skupina 10 dobrovolníků, aby svou prací a nadšením pro dobrou věc přispěli k jeho obnově. Projekt je pořádán ve spolupráci organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a Spolku Veselí.

Dobrovolníci z Francie, Turecka, Maďarska a Španělska pomáhají se stavbou plotu kolem pozemku zámku a údržbou přilehlého zámeckého parku. Mimo práci je na programu množství volnočasových aktivit zahrnujících společné objevování krás okolí i setkávání s místní komunitou. „V plánu je návštěva nedalekých Klatov a Plzně, výlet kolem jezer Šumavy nebo country večer s místními obyvateli,“ říká vedoucí workcampu Marek Pišťák.

Ve Veselí se původně nacházela tvrz, která byla na počátku 19. století přestavěna na zámek. Historické události zapříčinily, že zámek velmi zchátral. V roce 2014 byl založen Spolek Tvrz Veselí s cílem toto místo obnovit a zpřístupnit pro veřejnost a pro konání kulturních či vzdělávacích akcí. Od tohoto roku na zámku probíhají rekonstrukce, které i díky dobrovolníkům pomalu mění tuto vizi ve skutečnost. Mezi činnosti spolku patří samotná údržba, ale i získávání finančních prostředků nutných pro hladký průběh rekonstrukcí.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánováno 29 workcampů, které se uskuteční během letní dobrovolnické sezóny po celém území České republiky.

fotografie k použití (workcamp na zámku Veselí v roce 2020)
https://drive.google.com/drive/folders/1ZAihE72ykWBR7oM5XoHq-Bt-JWqewWRG?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz