Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mezinárodní skupina dobrovolníků pomáhá při sběru bylin v Bílých Karpatech

11.8.2021
Nová Lhota [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026

Od 9. 8. do 18. 8. v Nové Lhotě v Bílých Karpatech probíhá krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt neboli workcamp. Skupina dvanácti dobrovolníků z různých koutů Evropy pomáhá místní komunitě a okolním vesnicím se sběrem divokých bylin, které budou následně zpracovány na čajové sáčky. Projekt je pořádán organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci s obcí Nová Lhota a regionální pobočkou INEX – Bílé Karpaty.

Dobrovolníci z České republiky, Itálie a Francie po dobu 10 dnů sbírají byliny v místním ekocentru a pomáhají s obecně prospěšnými pracemi v obci Nová Lhota. Vydají se také do turistického výletního areálu Salaš Travičná, kde pomohou například s údržbou zeleně.

V rámci volnočasových a vzdělávacích aktivit mají dobrovolníci možnost se dozvědět více o účincích bylin, jejich zpracovávání a následné konzumaci. Čekají je také zajímavé výlety po okolí. „Budou mít možnost objevovat krásy Bílých Karpat, a to například i z nejvyššího vrcholu Velké Javořiny,“ říká vedoucí workcampu Zuzana Matějčková.

Salaš Travičná je přírodní zahrada, kde je možné navštívit malé muzeum kopaničářských roubených staveb, oskerušové arboretum s expozicí, bylinkovou a zeleninovou zahrádku a naučnou stezku.

Obec Nová Lhota provozuje ekocentrum a přírodní zahradu, kde se pěstují léčivé byliny a ovoce na čaje. Cílem projektu je zapojit dobrovolníky do těchto aktivit ve spolupráci s týmem místních pracovníků Nové Lhoty a seznámit se s místní kulturou a přírodou.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánováno 29 workcampů, které se uskuteční během letní dobrovolnické sezóny po celém území České republiky. Pobočka INEX – Bílé Karpaty je aktivní v projektech udržitelného rozvoje venkova, environmentálního vzdělávání a permakultury. Po dva roky se věnuje výrobě bylinných čajových směsí z místních bylin.


Fotografie k použití (workcampy 2020):
https://drive.google.com/drive/folders/1PjXM1Fp1FL6-m_cCinqWaddQ8rRr335k?usp=sharingDISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz