Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mezinárodní dobrovolníci pomohou na anglickém táboře pro děti

13.8.2021
KADAŇ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026

Od 14. 8. do 27. 8. pořádá veřejně prospěšná nezisková organizace RADKA z.s. anglické tábory pro děti. S přípravou výukových i volnočasových aktivit jim v rámci dobrovolnického projektu, takzvaného workcampu, pomůže mezinárodní skupina dobrovolníků. Koordinaci dobrovolníků zajišťuje organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit.

Celkem 7 dobrovolníků z Itálie, Slovenska a České republiky vyjede na dva týdenní anglické tábory pro děti a teenagery. Dobrovolníky čeká pomoc s přípravou her, soutěží a interaktivních lekcí angličtiny. První tábor se koná v blízkosti Jesenice U Rakovníka. Děti budou bydlet v chatkách a trávit většinu času venku. Druhý tábor bude probíhat v městě Kadaň v budově občanského sdružení RADKA. Díky tomu bude možné ve druhém týdnu využívat k výuce i moderní technologie. „Velmi se těším na spolupráci s dvěma neziskovými organizacemi a zahraničními dobrovolníky. Jsem zvědavý na výuku dětí formou neformálního vzdělání, které je mi velmi blízké,“ říká vedoucí workcampu David Koryťák.

Pro dobrovolníky jsou také připravena školení a workshopy zaměřené například na prezentační dovednosti nebo problematiku přípravy programu pro děti. Kromě práce čekají dobrovolníky i volnočasové aktivity. Volné chvíle mohou strávit sportem či výletem do přírody nebo nedalekých Karlových Varů.

Veřejně prospěšná nezisková organizace RADKA z.s. poskytuje celou řadu služeb pro rodiny s dětmi a snaží se tak zlepšovat kvalitu života dětí i dospělých. Zaměřuje se na volnočasové aktivity, vzdělání, práci s mládeží, dobrovolnictví a spolupracuje i se zahraničními organizacemi. RADKA chce vnést do táborů mezinárodní rozměr a umožnit dětem procvičovat angličtinu. Proto jsou mezinárodní dobrovolníci pozváni již po sedmé.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánováno 29 workcampů, které se uskuteční během letní dobrovolnické sezóny po celém území České republiky.

Fotografie k použití (workcampy 2020)
https://drive.google.com/drive/folders/1PjXM1Fp1FL6-m_cCinqWaddQ8rRr335k?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz