Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z Itálie pomáhají na táboře pro děti a mládež s postižením

15.8.2021
JIZBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026

Od 12. 8. do 25. 8. pořádá v Jizbicích spolek Centrum pro všechny letní integrační tábor pro děti s i bez zdravotního postižení. V rámci dobrovolnického projektu, takzvaného workcampu, pomáhá s organizací tábora skupinka dobrovolníků, jejichž koordinaci zajišťuje INEX – Sdružení dobrovolných aktivit.

Celkem čtyři dobrovolníci z Itálie nejprve pomohou s přípravou kempu, postaví stany, připraví společenskou místnost a postarají se o dekorace. Během tábora budou trávit čas s dětmi, asistovat při každodenních činnostech a pomáhat s přípravou her. Kromě práce dobrovolníky čekají také volnočasové aktivity. Na programu je například přátelské setkání s místní komunitou nebo výlet do hlavního města.

Dobrovolníci v Jizbicích nepomáhají poprvé. Oproti minulým rokům, kdy se vždy v Jizbicích scházela skupinka dobrovolníků z celého světa, je ale letos kvůli epidemické situaci účast méně rozmanitá. Avšak díky účastníkům z Itálie má i tento rok tábor v Jizbicích mezinárodní charakter. „Mám ráda práci s dětmi a na workcamp se moc těším. Cestování je v této době složité, ale dá se to zvládnout,“ říká dobrovolnice z Itálie Agnese.

Centrum pro všechny sídlí v Nymburku a organizuje integrační volnočasové aktivity pro děti i jejich rodiče. Všechny své činnosti otevírá také dětem s mentálním či fyzickým znevýhodněním. Nabízí pohybové, výtvarné a praktické kroužky, pořádá výlety, pobytové víkendy, tábory a dny pro veřejnost a provozuje volnočasový klub Šikula, hřiště a hernu.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánováno 29 workcampů, které se uskuteční během letní dobrovolnické sezóny po celém území České republiky.

fotografie k použití (dobrovolníci na táboře v Jizbicích v roce 2020)
https://drive.google.com/drive/folders/1XYM3kU4x4WbNjjw-QYgQP8zbhBirA-7V?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz