Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mezinárodní dobrovolníci pomáhají s údržbou kostela v Kozolupech

24.8.2021
KOZOLUPY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026

Od 20. 8. do 6. 9. 2021 hostí západočeská vesnice Kozolupy skupinu mezinárodních dobrovolníků, kteří svou prací přispívají k údržbě místního kostela a revitalizaci sadu. Mezinárodní dobrovolnický projekt neboli workcamp se uskuteční za podpory Místní akční skupiny Radbuza, obce Kozolupy a neziskové organizace INEX-SDA.

Šestičlenná skupina dobrovolníků z Belgie, Španělska, Ukrajiny a Česka pomáhá s údržbou kostela svatého Štěpána. V kostele čistí sochy, myjí dlaždice, natírají trámy a brousí lavice. Dále účastníci pomáhají s revitalizací sadu, ve kterém stříhají staré stromy, opravují plot a odstraňují spadané větvě. Kromě práce se mohou dobrovolníci těšit také na volnočasové aktivity. „Ve volném čase se účastníci seznámí s místním obyvatelstvem a poznají zblízka život na české vesnici. Plánujeme i různé výlety, například do Plzně,” potvrzuje vedoucí workcampu Mariia Shestakova.

Pro obec Kozolupy se jedná již druhou návštěvu zahraničních dobrovolníků. V srpnu 2019 přijeli do Kozolup rovněž účastníci z celého světa a pomohli s obnovou místního sadu, výsadbou okrasných dřevin před budovou školy a s přípravou zázemí festivalu Rockové léto na Mži.

MAS Radbuza podporuje občanské iniciativy na místní a regionální úrovni a usiluje o ochranu regionálních hodnot, jakými jsou např. zachovalá příroda, bohatá kultura a zdravé životní prostředí. Obec Kozolupy v roce 2017 získala za společenský život v obci ocenění Modrá stuha v soutěži Vesnice roku 2017 v Plzeňském kraji. V rámci workcampu dobrovolníci pomohou s údržbou místních objektů, a tím se aktivně podílí na realizaci cíle OSN – Udržitelná města a komunity (United Nations Sustainable Development Goal of Sustainable Cities and Communities – UN SDG11).

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. Na letošní dobrovolnickou sezonu INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánoval 29 workcampů po celém území České republiky.

Fotografie k použití
https://drive.google.com/drive/folders/1PjXM1Fp1FL6-m_cCinqWaddQ8rRr335k?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz