Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mezinárodní dobrovolníci pomáhají s revitalizací památky bývalého koncentračního tábora Rabštejn

24.8.2021
ČESKÁ KAMENICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026

od 22. 8. do 5. 9. se nedaleko města Česká Kamenice v údolí Rabštejn odehrává dvoutýdenní mezinárodní dobrovolnický projekt neboli workcamp. Cílem dobrovolníků je pomoci s oživením památky bývalého koncentračního a internačního tábora Rabštejn. Projekt je pořádán ve spolupráci organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, města Česká Kamenice a sdružení Aktion Zivilcourage e. V.

Osm dobrovolníků ze Španělska, Itálie, Francia a Německa revitalizuje prostor kolem památníku koncentračního tábora a obnovovuje zbytky budov. „Tento workcamp není pouze o pomoci s obnovou prostoru, ale hlavně o seznámení se s kulturou a historií tohoto místa. Důležité je vzájemné obohacení a interkulturní vzdělávání, jak mezi účastníky projektu navzájem, tak účastníky a místní komunitou. Načerpají zde nové zkušenosti, které pak mohou předávat dál ve své komunitě,“ říká o poslání dobrovolnického projektu vedoucí Marika Smerekovská. Podstatnou součástí tohoto projektu jsou diskuse s pamětníky, poznání života města a seznámení se s místními obyvateli i německými občany, kteří zde mají své kořeny. Na dobrovolníky čekají i volnočasové aktivity a výlety po okolí. Navštíví Národního park České Švýcarsko i některá z nedalekých měst.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. Na letošní dobrovolnickou sezonu INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánoval 29 workcampů po celém území České republiky.

Ilustrační fotografie k použití:
https://drive.google.com/drive/folders/1PjXM1Fp1FL6-m_cCinqWaddQ8rRr335k?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz