Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mezinárodní dobrovolníci pomáhají na statku v Českých Kopistech

7.9.2021
České Kopisty [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026

V Českých Kopistech u Terezína se ve dnech 5. 9. – 18. 9. 2021 koná mezinárodní dobrovolnický projekt takzvaný workcamp, podporující místní společnost Svobodný statek na soutoku. Mladí dobrovolníci z Česka, Německa, Polska a Řecka pomáhají se sklizní plodin a péčí o areál. Projekt je organizován pod záštitou neziskové organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, Evropského sboru solidarity a neziskové organizace Svobodný statek na soutoku.

Osm dobrovolníků pomáhá na statku s ručním sběrem a čištěním plodin. Seznamují se s principy bio-dynamického zemědělství, práce s půdou, osivem, sklizní i s péčí o hospodářská zvířata. Prostor je také pro volnočasové a vzdělávací aktivity. Dobrovolníci navštíví místní svíčkárnu, kde si mohou vyzkoušet výrobu svíček. „Chystáme také třeba výlety do nedalekého města Terezín nebo na hrad Hazmburk,“ říká vedoucí workcampu Vojtěch Hudeček. Dobrovolníci stráví v Českých Kopistech dva týdny, během kterých se nejen seznámí s místní komunitou a udržitelným zemědělstvím, ale také poznají vlastní kultury navzájem.

Svobodný statek na soutoku o. p. s. je nezisková organizace spadající pod komunitní hnutí Camphill. Tato rodinná komunita poskytuje prostor pro lidi s i bez speciálních potřeb, kteří zde společně žijí a pracují. Hnutí, působící již od roku 2012, podporuje význam biodynamického zemědělství a úlohu zemědělců v dnešním světě. Farmu a krajinu považuje za jeden živý organismus, o který je třeba se odpovědně starat. Na Svobodném statku pěstují a následně prodávají zeleninu, zisk ale není jejich hlavním cílem. Snaží se rozvíjet spolupráci s ostatními zemědělci a vytvářet přímé vztahy s jednotlivými spotřebiteli pomocí konceptu komunitního zemědělství.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. Na letošní letní sezónu společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánoval 29 workcampů po celém území České republiky.

fotografie k použití (workcamp na Svobodném statku v roce 2020):
https://drive.google.com/drive/folders/1bPBRXCyHmcsjg282SaZH4XNndI0-BBVZ?usp=sharingDISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz