Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mezinárodní dobrovolnice pomáhají s revitalizací areálu chráněného bydlení v Modletíně

7.9.2021
MODLETÍN [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026

Od 4. do 19. září se koná v Modletíně dobrovolnický projekt neboli workcamp. V areálu komunity Benediktus, kde mohou lidé s mentálním handicapem bydlet v takzvaném chráněném bydlení, pomáhá skupina dobrovolnic s opravami areálu a integrací klientů. Projekt je organizován ve spolupráci neziskových organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a Benediktus.

Tři dobrovolnice z Čech a Francie spolu s klienty organizace Benediktus renovují okna, natírají dřevěné konstrukce, obnovují ohrady pro ovce a zpevňují parkoviště. Během projektu vypomohou také v obci Modletín s péčí o veřejné prostory a stráví s místními obyvateli společný večer s ochutnávkou domácí kuchyně zahraničních dobrovolnic a sdílením příběhů z cest. Ve volném čase mohou dobrovolnice vyzkoušet nemechanizované sušení ovoce a výrobu dřevěných hraček. V plánu mají také výlet do přírody za sedimenty z prvohorního moře a do Kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Nezisková organizace Benediktus
Benediktus je nezisková organizace poskytující sociální služby lidem s mentálním postižením, která od roku 2000 působí v Chotěboři a Modletíně. V areálech chráněného bydlení zde spolu žijí a pracují lidé s postižením i bez něj ve vzájemném společenství. Provozuje chráněné dílny, kde se lidé s postižením věnují hudbě, řemeslným pracím, sušení ovoce, údržbě pozemků a mnohému dalšímu. Organizace realizuje i kulturní a duchovní akce a snaží se obnovit kolorit lokality, v níž působí. Od roku 2018 je Benediktus členem mezinárodní federace komunit L’Arche, jejichž dobré jméno i praxi se snaží rozšířit i do České republiky.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. Na letošní letní sezónu společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánoval 29 workcampů po celém území České republiky.

Fotografie k použití
https://drive.google.com/drive/folders/1PjXM1Fp1FL6-m_cCinqWaddQ8rRr335k?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz