Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Letní kempy předčily naše očekávání

14.9.2021
PRAHA [Pionýr]
Autor: Anna Mindlová , tel: 773 774 194

Teď máte společný úkol… Vytvořte ve vašem týmu… Poslouchejte ostatní a zkuste se zamyslet nad tím, proč… To jsou úvodní věty, kterými začínala většina aktivit na letních kempech.

S ideou tzv. letních kempů přišlo MŠMT v rámci snahy snižovat záporné dopady pandemie na děti. Cílem bylo posílit sociální vztahy a vzájemnou spolupráci, napomoci obnovení pracovních a studijních návyků či podpořit duševní pohodu a zdraví ale i pohybové aktivity dětí.

„Letní kempy pořádané Pionýrem byly mezi dětmi i rodiči vyhledávané, těšili se na ně a co víc, účastnící přibývali doslova i na poslední chvíli, zájem byl tak velký, že jsme jejich nabídku průběžně rozšiřovali,“ říká tisková mluvčí Pionýra Anna Mindlová a doplňuje, že vzhledem k velkému zájmu se nabídka pionýrských letních kempů navyšovala opravdu ještě i během prázdnin, například na Severní Moravě ale i v Praze. Důkazem toho jsou i finální čísla. Pionýrům se podařilo uspořádat 191 letní kemp, což bylo o desítku více než bylo původní předpoklad.

„Připustím, že zprvu u nás byla vůči kempům jistá skepse, ale zájem rodičů prokázal, že šlo o vhodné propojení formálního a neformálního vzdělávání, kdy si děti nenásilně doplnily dílčí znalosti a dovednosti, jež jim mohou chybět vzhledem k výpadku prezenční výuky. Naši vedoucí tohle umí, není to pro nás neznámý přístup. Dětem pomohl každý kontakt s vrstevníky, kempy k tomu byly vhodnou příležitostí a zájem o ně byl mimořádný, našich se zúčastnilo 3191 dítě,“ uvádí předseda Pionýra, Mgr. Martin Bělohlávek.

Kempy byly financované dotací MŠMT, takže možnost zúčastnit se nekladla na rodiče žádné finanční nároky a mohli se jich zúčastnit i sociálně znevýhodněné děti či děti z vícečetných rodin. U nich často dochází k tomu, že rodiče nemají dostatek finančních prostředků k tomu, aby se děti mohli takových aktivit zúčastnit, zde – vzhledem k podpoře MŠMT – se mohli zúčastnit naprosto všichni, kdo měli zájem.
V průběhu konání letních kempů došlo i k několika kontrolám ze strany MŠMT ohledně dodržování nastavených podmínek. Pionýrské letní kempy prošly bez ztráty kytičky.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz