Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Jak na klimatickou transformaci obcí?

11.11.2021
Brno [NESEHNUTÍ]
Autor: Marek Hadrbolec, tel: 777 524 944

NESEHNUTÍ zve na dvoudenní inspirační setkání k udržitelné budoucnosti

Jak mohou města, obce a komunity reagovat na klimatickou krizi? Jak do jejího řešení zapojit veřejnost? Co se osvědčilo, a na co si naopak dát pozor? Odpovědi nejen na tyto otázky nabídne dvoudenní setkání, které 26.-27. listopadu pořádá organizace NESEHNUTÍ v Brně-Novém Lískovci. Událost je určena nejen pro politiky*čky nebo úředníky*ice, ale také pro aktivní občany a občanky. Pro všechny, kdo se chtějí podělit o své zkušenosti nebo naopak hledají inspiraci pro další kroky. Přihlašovací formulář je otevřený do neděle 14. 11. 2021.

Na účastníky a účastnice čeká inspirativní prostředí, ve kterém se setkají pohledy aktérů z různých prostředí. Diskuzí o palčivých otázkách klimatické transformace a sdílení dobré praxe se zúčastní zástupci*kyně samospráv, odborníci*ice, aktivní veřejnost či studenti a studentky. “Změna klimatu je komplexní problém, a i lidé, kteří mají motivaci, často neví, jak na něj účinně reagovat. Na setkání představíme možné postupy a nástroje, které pomáhají v zapojení veřejnosti a plánování klimatické transformace,” říká jeden z organizátorů Adam Schejbal z NESEHNUTÍ.

Páteční program seznámí zúčastněné s inspirativními kroky měst a obcí, které už na výzvu klimatické transformace zareagovaly. Jedním z příkladů je městská část Brno-Nový Lískovec, kde setkání probíhá. Unikátní park Pod plachtami hospodařící s dešťovou vodou, komplexní přístup k péči o zeleň a další projekty představí starostka městské části Jana Drápalová.

Následovat bude diskuze ve formátu Open space. Ta otevře témata a otázky, které na setkání přinesou sami účastníci a účastnice. “Ať už se budete chtít poradit, představit váš projekt, sdílet, co se vám osvědčilo, nebo se pustit do hlubší debaty o některých aspektech klimatické transformace, vaše témata jsou v tomto diskuzním bloku vítána,” popisuje Radoslava Krylová z NESEHNUTÍ.

Sobotní program se zaměří na participaci a metody zapojení veřejnosti do řešení klimatické transformace. Dopoledne představí základní principy participace a její specifika v oblasti ochrany klimatu lektor a facilitátor Martin Nawrath. Odpoledne zavítá na setkání organizace DemNet z Budapešti, která představí v Česku dosud neviděný nástroj občanské participace, sněm občanů, který organizace sama úspěšně uspořádala. Náhodně vybraná skupina obyvatel, která reprezentovala populaci města, na něm drtivou většinou odhlasovala osm progresivních opatření na ochranu klimatu.

"Setkání nebude jednostranná konference. Těšíme se na aktivní zapojení všech zúčastněných, se kterými budeme pracovat také v menších skupinách,” uzavírá Krylová.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz