Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Firmy a tříbení jejich znalostí v tématech Globálního rozvojového vzdělávání

8.12.2021
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Marek Šurkala, tel: 776748203

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) startuje pilotní fázi projektu workshopů, jejichž cílem je zvýšit povědomí o tématech Globálního rozvojového vzdělávání (GRV) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) ve firemním sektoru. Projekt je cílen na firmy, které začleňují témata společenské odpovědnosti do své firemní kultury, směřují své aktivity do zemí globálního Jihu nebo jen mají zájem své zaměstnance v těchto tématech vzdělávat. Všechny workshopy jsou vhodné jako doplnění vzdělávání pro zaměstnance i management firmy.

INEX zájemcům o vzdělávací workshopy nabízí celkem 4 tematické okruhy - Udržitelné cestování, Inkluze & Diverzita, Etická komunikace a Cíle udržitelného rozvoje. Workshopy jsou stavěny tak, aby si účastníci a účastnice jeho téma propojili jak se svými osobními postoji, tak měl přesah do pracovního prostředí. Délka workshopů je vymezena na 3 hodiny, aby se v tématu mohlo jít dostatečně do hloubky a byl dostatek času na diskuse. Workshopy jsou z velké části postaveny na skupinové interakci a metodách neformálního vzdělávání (práce ve skupinách, vzájemné sdílení, videa atd.), které účastníky a účastnice podněcují se aktivně zapojit a naslouchat postojům druhých. Velikost skupiny je proto ohraničena na 6 -15 účastníků.

„INEX se již třicet let věnuje mezinárodnímu dobrovolnictví a propojuje je s tématy Globálního rozvojového vzdělávání. Doposud ale INEX pracoval na těchto tématech především se svými dobrovolníky a dobrovolnicemi. Rádi bychom podpořili, aby se pojmy jako udržitelnost, inkluze nebo etická komunikace dostaly do celé naší společnosti včetně firemního prostředí,“ říká o myšlence vzdělávacího projektu Aneta Slavíčková, která má jeho koordinaci v INEXu na starosti.

O organizaci INEX – Sdružení dobrovolných aktivit

Nezisková organizace INEX se dobrovolnictvím a neformálním vzděláváním zabývá již od roku 1991, přičemž se specializuje na organizaci tzv. workcampů, krátkodobých mezinárodních dobrovolnických projektů. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil své aktivity na lokální úroveň.

DETAILNÍ INFORMACE O NABÍZENÝCH WORKSHOPECH
https://www.inexsda.cz/novinky/nezarazene/novinka-nabizime-firemni-workshopy-na-ctyri-dulezita-temata/

ILUSTRAČNÍ FOTOGRAFIE K POUŽITÍ
https://drive.google.com/file/d/1x_JWexuYjK6Iu1TP3-_-YjC9wh0gBOWi/view?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz