Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Evropskou asociaci výrobců minerálních vod povede ředitel Mattoni 1873 Alesandro Pasquale

30.6.2022
Praha [Mattoni 1873]
Autor: Andrea Brožová, tel: 721150737

Alessandro Pasquale, generální ředitel a majitel firmy Mattoni 1873, byl zvolen prezidentem Evropské asociace výrobců minerálních vod (Natural Mineral Waters Europe, NMWE) se sídlem v Bruselu. Asociace se zaměřuje na ochranu a propagaci přírodních minerálních a pramenitých vod v Evropě. V posledních letech zároveň klade stále větší důraz na udržitelnost podle principů cirkulární ekonomiky.
„Naše odvětví musí chránit cenný produkt, který dodáváme na stůl lidem v celé Evropě. Toho dosáhneme ochranou podzemních zdrojů, podporou biologické rozmanitosti a zavedením principů cirkulární ekonomiky. Výroba pramenitých a minerálních vod má jedinečnou šanci stát se skutečně plně cirkulární. Této příležitosti se musíme chopit, bez odkladu se zaměřit na zavedení účinných a efektivních řešení, a proměnit je v komplexní a funkční systém,“ říká Alessandro Pasquale a dodává: „Součástí musí být i přednostní přístup k našim recyklovaným lahvím, aby bylo možno lokálně uzavřít materiálovou smyčku.“
Alessandro Pasquale reprezentuje již druhou generaci v čele rodinného podniku. Z jedné stáčírny minerální vod v Kyselce u Karlových Varů se firma postupně rozrostla na středoevropskou jedničku v nealkoholických nápojích. Alessandro převzal vedení společnosti od svého otce v roce 2007 a rozšířil rodinný podnik z České republiky do osmi evropských zemí, v nichž vyrábí v 11 závodech a zaměstnává na 3 200 lidí.
O udržitelnost a zavedení principů cirkularity nejen u vlastní firmy, ale v celém nápojovém průmyslu, usiluje Alessandro Pasquale dlouhodobě. V Česku před čtyřmi lety Mattoni 1873 spoluzaložila iniciativu Zálohujme.cz, která prosazuje zavedení plošného cirkulárního zálohového systému na nápojové PET lahve a plechovky. Úsilí Mattoni 1873 o cirkularitu nápojového odvětví bylo korunováno úspěchem letos v lednu na Slovensku, kdy země zavedla plošný zálohový systém a slovenský nápojový průmysl začal uzavírat cirkulární materiálovou smyčku.
Další prioritou v ČR i dalších zemích Evropy je pro Alessandra Pasquale biodiverzita. Mattoni 1873 čerstvě představila s Českým svazem ochránců přírody nový projekt zaměřený na rozšíření druhové rozmanitosti v okolí jejích výrobních závodů. Projekt nazvaný na počest pravnuka původního zakladatele, Motýlí louky Rudiho Mattoni, se zaměřuje právě na motýly.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz