Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Město jako mozaika – velkoformátová výstava na hrázi Boleveckého rybníka

24.7.2022
Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Autor: Tomáš Popp, tel: 777 239 808Až do 21. srpna 2022 si návštěvníci Velkého boleveckého rybníka mohou prohlédnout velkoformátovou výstavu s názvem "Město jako mozaika – O vodě, zeleni, městu a lidech…", která představuje problematiku zeleno-modré infrastruktury nejširší veřejnosti na poutavých příkladech z Plzně, České republiky i zahraničí. "Uvidíte zajímavé realizace zelených střech a fasád, tůní na srážkovou vodu i další možnosti, jak skrze zeleň a vodu zlepšit mikroklima našich měst", uvádí Václav Čubr, autor výstavy ze sdružení ENVIC.

"Letošní rok je další z řady suchých a teplotně rekordních a jinak než právě skrze zeleno-modrou infrastrukturu naše města klimatizovat nedokážeme. Je tak nesmírně důležité uvědomit si souvislosti, možná řešení a ta mít vůli realizovat. A k tomu svým dílem přispívá i tato výstava", doplňuje Jindřich Duras, předseda Komise životního prostředí Rady města Plzně, s jejíž spoluprací je výstava vytvořena. Výstavu, kterou tvoří celkem 36 velkoformátových fotografií, naleznete na hrázi Velkého boleveckého rybníka, kam se veřejnou dopravou dostanete nejlépe ze zastávky „Bolevecký rybník“ autobusové linky č. 30. Plakátek k výstavě (JPEG, PDF) ke stažení - https://www.uschovna.cz/zasilka/ALFYM5PT9RJWLFCM-SE4/.

Vernisáž – pouze pro NOVINÁŘE a zvané: Vážená paní, vážený pane, v rámci spolupráce sdružení ENVIC s Komisí Životního prostředí Rady města Plzně si Vás dovolujeme pozvat na symbolickou vernisáž venkovní velkoformátové výstavy "Město jako mozaika", která představuje problematiku zeleno-modré infrastruktury nejširší veřejnosti ve vlídném a poutavém podání.

Vernisáž s drobným pohoštěním proběhne ve středu 27. července ve 14 h na hrázi Velkého boleveckého rybníka - odkaz na mapu

Na setkání s Vámi se těší autor výstavy Václav Čubr a předseda Komise ŽP RMP Jindřich Duras.

Kontakty pro média: Václav Čubr, DiS.: 608 307 436, vaclav.cubr@envic.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz