Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vaříme to Slow Food III

22.9.2022
Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Autor: Tomáš Popp, tel: 777 239 808

Mezinárodní kuchařskou soutěž středních škol hostí Plzeňský kraj.
Tříčlenné týmy studentů i pedagogů středních gastronomických škol z Plzeňského kraje a dolnobavorského Viechtachu budou 23. září 2022 vařit před zraky přísných porotců i veřejnosti. Plzeňský kraj vás zve na kuchařskou soutěž „Vaříme to Slow Food III“, kteráproběhne v Plzeňském Prazdroji od 9 do 18 hodin. Jak název napovídá, organizátoři navazují na předchozí dvě soutěže konané v kulturním domě Peklo a na náměstí Republiky.


Vaříme dobře
Soutěž je jedním z vrcholů přeshraničního projektu „Zvyšování kvalifikace studentů gastronomických oborů“ spolufinancovaného z programu Přeshraniční spolupráce Česká republika Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014–2020, který propojil pět škol z Plzeňského kraje a Dolního Bavorska. V rámci projektu se studenti účastnili workshopů na obou stranách hranice. Pod vedením zkušených šéfkuchařů, cukrářů, baristů i výčepních se studenti naučili celou řadu technik, které je motivují v práci v gastronomických oborech. Nejen pro studenty a pedagogy, ale pro všechny zájemce o gastronomii vznikla také unikátní vzdělávací platforma www.varimedobre.eu

„Desítky kuchařských, cukrářských i číšnických základních technik najdou nejen studenti na webu www.varimedobre.eu. Jedná se o moderní a volně dostupný prostředek ke zkvalitnění výuky gastronomických oborů“ říká za koordinátora projektu Jan Přibáň, vedoucí odboru fondů a programů EU Plzeňského kraje.

Vaříme to Slow Food III
Třetí ročník gastronomické soutěže bude obohacený o soutěž pedagogů a číšníků (čepování piva, příprava kávy). Diváci uvidí v akci šest týmů, každý z jedné střední školy Z Plzeňského kraje se zúčastní Hotelová škola Plzeň, Střední škola zemědělská a potravinářská Klatovy, Střední škola Horažďovice, Střední odborné učiliště Domažlice, SOŠ a SOU Horšovský Týn. Bavorsko zastoupí tým z Hotelberufsschule Viechtach.

„Udržet studenty gastronomických oborů v jejich profesi je složitý úkol,absolventi nám často utíkají k jiným, méně náročným profesím.. Projekt i soutěž mají zvýšit zájem mladých lidí o tyto obory. Úspěšnost těchto snah potvrdily i předchozí projekty realizované Plzeňským krajem “, dodává Jan Přibáň.

Pod dohledem zkušených porotců
Kuchařská porota bude složená ze špičkových šéfkuchařů. Přijedou dokonce i současní nebo bývalý členové Národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR, který v poslední době sklízí úspěchy na mezinárodní scéně. Také porota hodnotící výkony servírek a číšníků bude složená ze špiček ve svých oborech.

„Kuchařská soutěž vás vždy profesně pozvedne. Na soutěž je potřeba dlouhé hodiny trénovat, promýšlet každý krok, pracovat pod tlakem i pod drobnohledem poroty i diváků… to všechno vás ohromně posílí. Už jen sebrat odvahu porovnat své dovednosti s ostatními kolegy je obdivuhodné. Soutěžící budeme hodnotit přísně, ale spravedlivě. Zaměříme se na kuchařské techniky, zacházení se surovinami, hygienu v kuchyni apod. Nejdůležitější je však vyvážená chuť pokrmů“, říká předseda poroty Oldřich Pítra, certifikovaný komisař Asociace kuchařů a cukrářů.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz