Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Duchůplné muzeum láká do nitra Mordoru

6.10.2022
Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778 712 531

V pátek 21. října 2022 pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi již deváté pokračování oblíbené halloweenské akce nazvané Duchůplné muzeum. Letošní ročník je inspirován příběhy J.R.R. Tolkiena, a tak se návštěvníci mohou těšit na hobity, elfy, skřety a další postavy z Tolkienova kouzelného světa, v jejichž společnosti se vydají do Mordoru, říše zla a temnoty.

Tolkienovy příběhy jsou i mezi českými čtenáři stále velice oblíbené. Jsou často také inspirací pro nadšence vytvářející si podle nich svůj vlastní svět, v němž mohou alespoň na chvíli zažívat podobná dobrodružství. Postavami z Tolkienových knih je inspirováno i letošní Duchůplné muzeum, které malé i velké návštěvníky zve na strastiplnou a nebezpečnou cestu do říše zla na východě, do Mordoru. Po vzoru hobita Froda se budou muset utkat nejen s armádou skřetů, nazgulů a dalších přízraků, ale budou se také učit odolávat pokušení a vlastní slabosti. Cestou otestují svoji odvahu a statečnost, poznají svoje kladné i záporné vlastnosti a to, jak s nimi pracovat. V neposlední řadě se dozví se i ledacos o tajuplných postavách a fantastickém světě knih J.R.R. Tolkiena.
Velká hra, která vás zavede až do nitra Mordoru, začíná v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi v pátek 21. října již v 15 hodin. Od 15 do 18 hodin je připravena odlehčená verze Frodovy cesty pro malé adepty Tolkienových dobrodružství, od 18 do 22 pak následuje strašidelná bojovka pro ty nejodvážnější hobity v prostorách potemnělého Mydlářovského domu a přilehlých teras. Kdo by nenašel dostatek odvahy zakusit skřetí rejdy v muzeu na vlastní kůži, může se do Mydlářovského domu podívat ještě druhý den, v sobotu 22. října, a projít si muzeum v kulisách Duchůplného muzea bez přízraků a strašidel, zato s baterkami a hracími listy.
Vstupné na letošní Duchůplné muzeum činí 150 Kč, vstupenky si již nyní můžete zakoupit v pokladně muzea. Návštěvníky také prosíme, aby si kromě kuráže přinesli s sebou i vlastní baterky! Další informace Vám rádi poskytneme i na muzejním telefonním čísle 469 620 310.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz