Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

UniCredit již šestnáctý rok po sobě podpoří iniciativu Hodina Země

24.3.2023
Praha [UniCredit Bank]
Autor: Petr Plocek, tel: + 420 606 694 156

Již šestnáctý rok po sobě se skupina zapojí do iniciativy Hodina Země. Zítra, v sobotu 25. března ve 20:30 hodin místního času, UniCredit zhasne na šedesát minut světla v 35 budovách skupiny ve dvanácti zemích, kde působí.

Hodina Země, iniciativa Světového fondu na ochranu přírody (WWF), je od svého vzniku v roce 2007 známá svým „zhasnutím světel“, při níž lidé na celém světě zhasínají světla, aby symbolicky podpořili planetu a zvýšili povědomí o environmentálních problémech, které ji ovlivňují.

Letos se však Hodina Země zaměřuje nejen na zhasnutí světel. Výzvou „Zhasněte. Darujte hodinu Zemi“ chce WWF prostřednictvím Hodiny Země zdůraznit význam evropské přírody a upozornit na potřebu ji obnovit.

Fiona Melroseová, ředitelka oddělení Group Strategy and ESG v UniCredit, uvedla: „Každoročně se zapojujeme do iniciativy Hodina Země. Naše účast je jasným důkazem úsilí skupiny podporovat udržitelnost a společně postupovat v boji proti změně klimatu. Témata ESG jsou i nadále součástí všeho, co děláme. Nedávno jsme ostatně zveřejnili naše cíle v oblasti nulových vlastních emisí (Net Zero) v prvních odvětvích s vysokými emisemi uhlíku do roku 2030: ropný a plynárenský průmysl, energetický průmysl a automobilový průmysl. Definujeme také plán skupiny na dosažení nulových vlastních emisí do roku 2030 prostřednictvím optimalizace prostor, energetické účinnosti, elektrické energie z obnovitelných zdrojů a transformace topných systémů.“

Cílem UniCredit je dosáhnout pozitivního a udržitelného přechodu na ekologickou energii, která bude mít co nejmenší negativní dopad na planetu a její obyvatele.

Snažíme se snižovat naši ekologickou stopu tím, že nakupujeme elektrickou energii z obnovitelných zdrojů, zvyšujeme energetickou účinnost našich prostor a datových center, podporujeme naše zaměstnance pomocí udržitelnějších řešení v oblasti mobility a nakupujeme od ekologických dodavatelů. Tento přístup podporuje i implementace systémů environmentálního řízení v celé skupině.

Jsme signatářem zásad odpovědného bankovnictví (Principles for Responsible Banking), včetně závazku v rámci PRB v oblasti finančního zdraví a inkluze. Připojili jsme se k síti nadace Ellen MacArthurové, která se věnuje oběhovému hospodářství, a jako první banka z Itálie jsme se na konferenci COP15 přihlásili k zásadám udržitelného rozvoje STEEL a financování biodiverzity. To vše je konkrétním důkazem toho, jak jsou hodnoty ESG zakotveny v našem podnikání a kultuře.

Integrovaná zpráva skupiny za rok 2022 podrobně popisuje, jak hodláme v průběhu času vytvářet udržitelnou hodnotu v rámci společného cíle, kterým je umožnit komunitám posun vpřed.



Za Českou republiku se do iniciativy Hodina Země zapojila pobočka UniCredit Bank Filadelfie v ulici Želetavská a Bankovní dům na náměstí Republiky. Světla zhasnou ve 20:30.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz