Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zahraniční dobrovolníci přijedou obnovit veselský zámek

28.7.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Zuzana Matějčková

(Veselí nad Úhlavou 28.7.):  Ve dnech 6. - 20. 8. proběhne ve Veselí nad Úhlavou tzv. “workcamp”, na kterém se sejdou lidé ze všech koutů světa, aby společně obnovili hlavní historickou stavbu města. Projekt je realizován díky spolupráci místního sdružení Pevnost Veselí a neziskové organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.

Skupina deseti dobrovolníků pocházejících z různých oblastí Evropy je připravena ponořit se do probíhající obnovy veselského zámku. Jejich úsilí přispěje k postupné obnově zámku, zahrnující celou řadu úkolů. Dobrovolníci se budou podílet na zvelebování exteriérů i interiérů zámku. Půjde o výstavbu a údržbu dřevěného plotu, pečlivou úpravu zeleně obklopující hradní zdi a vybudování zámeckého parku. Práce dobrovolníků jim poskytuje neocenitelnou příležitost získat široké spektrum praktických dovedností a zkušeností.
Mimo rámec svých náročných povinností na hradě si účastníci workcampu zpestří odpoledne volným časem a dobrodružstvím. Místní lomy je lákají k osvěžujícímu koupání, zatímco malebné okolí vybízí k nenáročným výletům. Vedoucí workcampu navíc promyšleně připravili stmelovací hry, které podporují přátelství a zábavu mezi účastníky. Dobrovolníci navíc budou mít možnost ochutnat autentické pokrmy z domovských zemí ostatních účastníků, což jim umožní obohacující pohled na rozmanité kultury a tradice. Zvláštní příslib představují víkendy, které jsou vyhrazeny pro vzrušující výlety do krásné šumavské přírody nebo do nedalekých půvabných měst, jako jsou Klatovy a Plzeň.
Poslání spolku Pevnost Veselí, založeného v roce 2014, se točí kolem zachování a zpřístupnění hradu veřejnosti. Zaměřují se na obnovu majestátnosti zámku Veselí nad Úhlavou, aby se stal centrem kulturních, společenských a vzdělávacích aktivit.
Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

Workcamp je realizován v rámci programu Evropský sbor solidarity (European Solidarity Corps, ESC)  a je spolufinancován z prostředků Evropské unie.

ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/en/sda-escacr3-veseli-castle/

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz