Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mezinárodní tým dobrovolníků se aktivně zapojí do sběru bylin v Bílých Karpatech

8.8.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Jana Kautská, tel: 736760886

(Nová Lhota 8.8.): V malebné Nové Lhotě v Bílých Karpatech se ve dnech od 8.8. do 22. 8. 2023 uskuteční krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt, známý také jako workcamp. Skupina jedenácti dobrovolníků z různých evropských zemí se zapojuje do podpory místní komunity a okolních vesnic prostřednictvím sběru bylin, které budou následně zpracovávány na čaj. Projekt je pořádán organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci s obcí Nová Lhota za podpory Evropského sboru solidarity.

Dobrovolníci z České republiky, Itálie, Francie, Maďarska, Španělska a dalších evropských zemí budou po dobu 14 dnů sbírat byliny v místním ekocentru a pomáhat s obecně prospěšnými pracemi v obci Nová Lhota. Během těchto dvou týdnů se naučí rozpoznávat byliny a dozví se o jejich blahodárných účincích. Prakticky si vyzkouší jejich zpracování při výrobě organických bylinných čajů, což představuje důležitý způsob podpory místních tradic. Aby nahlédli do celého výrobního procesu, navštíví také sociální podnik v Nové Lhotě, kde se bylinné čaje balí. V nedaleké přírodní zahradě budou pomáhat s plením, mulčováním a jinými manuálními pracemi. 

Kromě samotné práce v místní výrobně čajů se dobrovolníci budou podílet na zvelebování místní komunity, prostředí obce a zapojí se do místní kultury.” Vydají se do turistického výletního areálu Salaš Travičná, kde historicky bývaly obecní pastevní sady pro krávy a ovce se salaší. Zde navštíví například přírodní zahradu či muzeum kopaničářských roubených staveb salaše. Během volného času budou mít možnost vyjet na zajímavé výlety po okolí, které jsme pro ně vymysleli. Objeví krásy Bílých Karpat, a to například i z nejvyššího vrcholu Velké Javořiny.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

Workcamp je realizován v rámci programu Evropský sbor solidarity (European Solidarity Corps, ESC)  a je spolufinancován z prostředků Evropské unie.
ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2022/

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz