Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Skupina dobrovolníků z celého světa založí ve Středočeském kraji permakulturní sad

10.8.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Lucie Bradáčová, tel: +420 724 380 339

Újezdec (10.8.): Skupina zahraničních i českých dobrovolníků se toto léto sejde ve středočeském Újezdci, aby v rámci workcampu, který proběhne 13. - 26.8. a je pořádaný INEXem a Spolkem pro rozvoj 3K, položila základy permakulturního sadu.


Cílem dvoutýdenního workcampu bude primárně připravit půdu k podzimnímu vysazení permakulturního sadu, vedle toho budou dobrovolníci například stavět budky pro ptáky a čistit přírodu středočeského Újezdce a přilehlých obcí.

„Myslím, že jako tým nás už od začátku všechny pojil zájem o dobrovolnictví, přírodu a multikulturní prostředí. Právě díky multikulturnímu prostředí a vlastně i díky znalostem manželů Rázkových můžeme i hodně poznat, což je pro nás příjemné obohacení,“
říká vedoucí Lucie. Jejich úkolem během akce bude nejen péče o práci na výsadbě sadu, ale i péče o volnočasové aktivity celého týmu.

Dobrovolnický workcamp je celosvětový fenomén s historií sahající až k dobrovolnickým reparacím po první světové válce. Od té doby se koncept rozrostl o množství projektů, a tak si mohou dobrovolníci vybírat ze zemí po celém světě a projektů společenského, kulturního, památkového a ekologického dobrovolnictví.

Cílem Spolku 3K je podpora vzdělání a vztahu k práci, podporovat multikulturní i lokální vztahy a rozvíjení permakultury a cirkulárních vztahů. Mimo jiné pořádají každý rok letní francouzský tábor Francomanie.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.


ilustrační fotografie:

https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2022/

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz