Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci pomohou poškozeným lesům a polím. Mohou se přihlásit do Týdnů pro krajinu

3.5.2024
PRAHA [Hnutí DUHA]

Od Šumavy až po Moravskoslezské Beskydy mohou letos opět pomáhat dobrovolníci při osmi týdenních turnusech akce Týdny pro krajinu, které Hnutí DUHA pořádá už 27 let [1]. Budou zachraňovat rašeliniště, pečovat o naše lesy či ochraňovat cenné louky. Pomáhat mohou také na ekologických farmách při pěstování zeleniny a ovoce v zemědělské krajině. V minulých letech odpracovali již 90 000 hodin.

Stále viditelnější problémy naší krajiny – dopady intenzivního zemědělství, lesy zničené kůrovcem i nešetrnou těžbou, chybějící krajinotvorné prvky – přitahují k tématu velký zájem veřejnosti. I proto Hnutí DUHA volí osvědčené turnusy v lokalitách, kde dobrovolníci mohou vlastníma rukama přispět k ochraně krajiny.

Mohou se těšit na oblíbené a atraktivní lokality: Bílé Karpaty, dvě lokality v Jeseníkách, Beskydy, Šumavu. Novinkou pro letošní ročník je turnus na Tišnovsku v osadě Kutiny.

Zemědělskou krajinu budou účastníci ozdravovat již podruhé při dvou týdenních turnusech na jihu Moravy – v sociálním podniku Jasan u Velkých Hostěrádek a na Dobro-družném statku ve Stupěšicích na Znojemsku.

Akce se koná díky podpoře desítek individualnich dárkyň a dárců. Lidé se mohou k finanční podpoře sedmadvacátého ročníku pomoci přírodě stále připojit na https://tydnyprokrajinu.hnutiduha.cz/. Kromě veřejnosti projekt podpořila nadace Alstom Foundation.

Filip Baťa, koordinátor Týdnů pro krajinu a koordinátor dobrovolnic a dobrovolníků z Hnutí DUHA řekl: „Akce propojuje zážitky společně s pocitem dobře odvedené práce, přináší široké veřejnosti možnost se aktivně a prakticky podílet na řešení problémů současné české krajiny. To přímo v terénu s pomocí a pod dohledem zkušených osob, které se na daných místech věnují ochraně přírody již celá léta.”

Michal Bajgart, koordinátor Týdnů pro krajinu a koordinátor z Hnutí DUHA řekl: „Změna prostředí, práce v krajině a poznání nových tváří přináší pocit prázdninového dobrodružství a smysluplně naplněného volného času čím dál více lidem. Připravujeme turnusy s ohledem na to, aby si vybral opravdu každý, kdo má zájem pomáhat a přitom se sám obohatit o nové zkušenosti a poznání nových tváří.”


Kontakty:
Filip Baťa, koordinátor Týdnů pro krajinu Hnutí DUHA, 777881994, filip.bata@hnutiduha.cz
Michal Bajgart, koordinátor Týdnů pro krajinu Hnutí DUHA, 775405781, michal.bajgart@hnutiduha.cz

Poznámky:
[1] Přihlašování na Týdny pro krajinu: https://tydnyprokrajinu.hnutiduha.cz/

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz