Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vypravte se za pražskými netopýry – užijte si nový quest na Malé Straně nebo se přidejte k Netopýřím výzkumníkům!

14.5.2024
Praha [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Autor: Petra Schnitzerová, tel: 605 870 323

Zážitkové programy České společnosti pro ochranu netopýrů nabízí možnost nahlédnout blíže do světa tajemných létajících savců. Zbrusu nový quest vás provede zákoutími Malé Strany z pohledu netopýrů. Ve Stanici přírodovědců na Praze 5 jsou v pohotovosti badatelské batohy s ultrazvukovými detektory pro další sezonu Netopýřích výzkumníků. Inspiraci, kam lze s těmito přístroji vyrazit pozorovat netopýry, přináší šest podrobně popsaných tras. Zájemci se mohou zúčastnit i tradičních exkurzí do pražských parků vedených odborníky či doprovodné soutěže o nejlepší blogový příspěvek, popisující zážitek z výprav za netopýry.

Květen je obdobím, kdy netopýři již definitivně opustili svá zimoviště, a teplé počasí láká ven i nás lidi. Při plánování jarních a letních výprav s dětmi se tak mohou hodit tipy na různorodé netopýří aktivity. „Všem, kdo si rádi venku hrají, doporučujeme vyzkoušet naše questingové trasy. Zábavná veršovaná honba za pokladem má výhodu v tom, že je potřeba pouze tužka a vytištěná průvodka s mapkou, navíc je možné ji hrát za jakéhokoliv počasí. Nový quest „Letem netopýřím světem na pražské Malé Straně“ provede hledače zajímavými místy kolem Vltavy až na Kampu. Mnozí budou jistě překvapeni, kde všude naši netopýří sousedé žijí. A komu se hra zalíbí, může si užít i další quest, který se nachází ve Stromovce“, láká Eva Cepáková z České společnosti pro ochranu netopýrů, jedna ze spoluatorek questů.

S teplými dny také opět nastává čas „Netopýřích výzkumníků“. Podrobnosti vysvětluje garantka stejnojmenného vzdělávacího programu ČESON, Petra Schnitzerová: „V rámci programu si mohou školní třídy, kroužky, oddíly i další dětské skupiny zdarma vypůjčit badatelské batůžky s ultrazvukovými detektory a dalším vybavením pro večerní sledování netopýrů a vyrazit s dětmi na dobrodružnou večerní výpravu do města. V Praze máme momentálně v provozu jedno výpůjční místo, a to ve Stanici přírodovědců při DDM hl. m. Prahy.“ Další sady batůžků jsou pak ve spolupráci s regionálními organizacemi k dispozici také v Mladé Boleslavi, Třeboni, Českých Budějovicích, Olomouci a Brně. Vybavení si učitelé, lektoři či vedoucí kroužku mohou půjčit zdarma až na 14 dní. „O program Netopýřích výzkumníků byl v loňském roce nejen v Praze velký zájem, proto doporučujeme si batůžek na daném výpůjčním místě rezervovat s dostatečným předstihem. Inspiraci, kam se v rámci jednotlivých měst vydat netopýry pozorovat, najdou zájemci na webu v podobě podrobně popsaných tras. V Praze jich je nyní k dispozici šest – ve Stromovce, na Kampě, u Krčských rybníků, v Divoké Šárce, Milíčovském lese či přírodním parku Drahaň – Troja. Další budeme v průběhu roku postupně doplňovat“, dodala Schnitzerová. Na výpravu za netopýry do Stromovky nebo Milíčovského lesa se děti i dospělí mohou vydat také v rámci tradičních večerních exkurzí pod vedením odborníků, které se uskuteční během května a června. Pro děti je pak připraveno i další kolo soutěže o nejlepší blogový příspěvek popisující zážitek z netopýří vycházky, která má uzávěrku na konci října 2024.

Podrobné informace o netopýřích questech, vzdělávacím programu Netopýří výzkumníci, exkurzích i dalších aktivitách určených školám a široké veřejnosti, které vznikají v rámci projektů spolufinancovaných Hlavním městem Prahou a SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí, najdou zájemci na webu napude.sousednetopyr.cz.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz