Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Labe - řeka budoucnosti

8. 3. 2002
[Arnika] -


Ministerstvo životního prostředí ČR vodní díla na Labi odmítá. Německá strana má obavy a pochybnosti a doporučuje hledat jiné cesty podpory vodní dopravy. Pro Ministerstvo dopravy a spojů ČR jsou však jezy nadále jedinou variantou, o které hodlá uvažovat. Tak lze shrnout hlasy z konference "Labe - řeka budoucnosti", kterou pod záštitou MŽP ČR uspořádala ve čtvrtek 7. března 2002 Správa CHKO Labské Pískovce ve společenském sále Střelnice v Děčíně.

Proti vodním dílům se vyslovil i prezident Euroregionu Elbe/Labe Hans-Jürgen Evers, který uvedl, že ač má vodní doprava pro region značný význam, správnou cestou k jejímu zachování je podpora modernizace plavidel.

Zachování přírodě blízkého charakteru Labe na české i německé straně a využití turistického potenciálu má pro budoucnost Euroregionu Labe zásadní význam, zdůraznili ve svých příspěvcích němečtí hosté včetně poslance Klause Brämiga (CDU/CSU).

Výstavbu vodních děl nechtěně zpochybnila i zástupkyně MDS ČR Magdalena Konvičková, když v diskusi uvedla, že výsledky testů Výzkumného ústavu vodohospodářského T.G. Masaryka v Praze prokázaly na modelech jezů nefunkčnost stupně v Malém Březně.

Paní Konvičková se však dopustila i významné dezinformace. Tvrdila například, že zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu neobsahuje údaj o zvýšení nákladu na vodní díla na Labi z 6,3 na 8,8 miliard Kč. Jak lze zjistit nahlédnutím do této zprávy (která je veřejně přístupná i na webových stránkách NKÚ), opak je pravdou.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
Související odkazy
  • Ochrana dolního toku Labe
  • -

    Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
    Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
    Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz