Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Charita organizuje pomoc dětem v Čečensku

13.3.2002
Praha [Česká katolická charita]

Na dvě stě padesát dětí předškolního věku, většinou válečných sirotků a polosirotků, navštěvuje denně čtyři dětská centra v čečenské metropoli Groznyj. Tyto školky během dvou let zřídili ve válkou zničeném městě humanitární pracovníci Sdružení Česká katolická charita (SČKCH), kteří vedou od srpna 2000 mezinárodní charitní misi pro Čečensko, Ingušsko a Severní Kavkaz se sídlem v ingušské Nazrani.

A právě na pomoc první stovce z těchto dětí je určen charitní projekt “Pomoc dětem v Čečensku”. “Ze všech našich školek jsme dle doporučení místních pracovníků vybrali více než sto dětí. Pro ně bychom prostřednictvím tohoto projektu chtěli najít individuální dárce,” uvedla koordinátorka projektu Kateřina Stejskalová z humanitárního oddělení SČKCH. “Životní osudy dětí jsme sepsali do krátkých dotazníků, kde je zaznamenána materiální situace, rodinné zázemí a zdravotní stav. K dotazníkům jsou připojeny fotografie dětí. Většina z nich přišla o otce, některé i o matku. Další pocházejí z početných nebo nefunkčních rodin a žijí v katastrofálních podmínkách rozbombardovaného města,” popsala Stejskalová. Podle ní bylo vybráno jedno, maximálně dvě děti z každé rodiny. “Tímto způsobem se pomůže více rodinám,” dodala. “Prostřednictvím projektu se snažíme najít dárce, kteří by byli ochotni přispívat měsíčně částkou 500 korun (tzn. 6000 korun na rok) na podporu konkrétního dítěte. Částka bude sloužit jako příspěvek na stravu, popřípadě hygienické potřeby nebo léky,” vysvětlila Stejskalová.

Charitní pracovníci zprostředkují dárci kontakt na dálku s dítětem, na nějž přispívá. Dárce také dostane fotografii dítěte. “Protože se jedná o děti předškolního věku, které neumějí psát, dárce obdrží například obrázky, které “jeho” dítě namaluje.”

Charita se zavazuje udržovat kontakt dárců s dětmi po dobu dvou let. “Z bezpečnostních důvodů však zatím nemůžeme dárcům zaručit další kontakt s dětmi, které ukončí předškolní docházku. Situace v Grozném je stále nepřehledná, volný pohyb po městě je téměř nemožný,” uzavřela Stejskalová.

Finanční prostředky mohou dárci zasílat na konto Sdružení Česká katolická charita, číslo účtu: 1011017777/5500, variabilní symbol 126, u Raiffeisenbank, Praha 1, Vodičkova 38.

Dotazníky a podrobné informace jsou k dispozici u koordinátorky projektu Kateřiny Stejskalové - Sekretariát SČKCH (2. patro, Vladislavova 12, Praha 1).

Kontakt:
Kateřina Stejskalová
tel.: 02/ 96 24 33 54


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz