Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Týden pro Naději

2.4.2002
Praha [Naděje]
Autor: Petra Lakatošová , tel. 02-22521110

Týden pro Naději ve dnech 7.-14. dubna 2002 je kampaní na podporu dostavby Domu pokojného stáří v Praze-Záběhlicích, v ulici K prádelně 2. Ten se má stát letos na podzim novým domovem pro seniory, kteří se ocitnou bez prostředků a bez rodinného zázemí. Mnozí z nich často živoří v nedůstojných podmínkách v ulicích našeho města a také v osamělosti umírají. V jednolůžkových až třílůžkových pokojích prožije 25 starších lidí bez domova v důstojnosti a v pokoji poslední období svého života.

Program Týdne pro Naději: Začínáme v neděli 7. dubna v Husově sboru Církve československé husitské, Moskevská 34, Praha 10, Vršovice. Od 9.00 hodin budou úvodní bohoslužby, od 17.30 hodin na stejném místě vernisáž výstavy fotografií na téma Lidé bez domova (autoři fotografií jsou J. Bartoška a J. Benák).
V úterý 9. dubna v 19.30 hodin zazní na slavnostním koncertu v sále Bohuslava Martinů Hudební fakulty AMU (Lichtenštejnský palác na Malostranském náměstí 13, Praha 1) skladby autorů dvacátého století (Igor Stravinskij, Otmar Mácha, Jiří Ropek a další). Přednesou je: Josef Fojta (perkuse), Veronika Hádková (hoboj), Michelle Hradecká (varhany), Jana Koucká (zpěv), Markéta Mazourová (bicí), David Mimra (housle), Robert Mimra (klavír a varhany). Výtěžek ze vstupného, který zdvojnásobí Nadace Divoké husy, je určen na nákup protipožárních dveří.
Středa 10. dubna v 17.30 hodin je vyhrazena pro seminář na téma Musique concrète, pořádaný ve spolupráci s Ekumenickou Akademií Praha ve sboru Českobratrské církve evangelické v Korunní 60, Praha 2, Královské Vinohrady.
Ve čtvrtek 11. dubna bude od 12.00 do 17.30 hodin den otevřených dveří Domu pokojného stáří, K Prádelně 2, Praha 10, Záběhlice.
Pátek 12. dubna je opět vyhrazen hudbě, v 17.30 hodin v Husově sboru Církve československé husitské, Moskevská 34, Praha 10, Vršovice, začne diskusní fórum na téma hudba dvacátého století a její sociální aspekty.
Sobota 13. dubna bude patřit koncertu z děl B. Wiedermanna a J. Kličky v podání varhaníka Pavla Černého. Koncert začíná v 18.30 hod. v kostele svaté Ludmily na náměstí Míru, Praha 2, Vinohrady.
Závěr kampaně v neděli 14.dubna v 10.00 a v 15.00 hodin bude patřit modlitbám za Boží milosti pro Dům pokojného stáří na bohoslužbách v římskokatolickém kostele Narození Panny Marie, K prádelně, Praha 10, Záběhlice (u Hamerského rybníka).

Při každém z uvedených pořadů bude možnost přispět na dostavbu a vnitřní vybavení Domu pokojného stáří povolenou sbírkou, kromě toho lze zasílat peněžní dary na účet Naděje u ČSOB v Praze, číslo účtu: 8002-0316012163/0300, variabilní symbol 115.
Bližší informace a předprodej vstupenek (od pondělí do pátku 8-16 hodin): Naděje, Varšavská 37, Praha 2, tel. 02/22521110. Pořadatelem kampaně je Naděje ve spolupráci s občanským sdružením Mariona.

Naděje je založena jako občanské sdružení. Cílem je vybudování a provozování sítě služeb lidem v nouzi na křesťanských principech. Ve svých zařízeních i mimo ně poskytuje Naděje jako svou hlavní činnost pomoc duchovní, morální, sociální, zdravotní, lékařskou, hygienickou, stravovací, ubytovací, hmotnou, právní, poradenskou, osvětovou, vzdělávací, výchovnou, apod., včetně doplňkových služeb. Své služby zaměřuje zejména na lidi osamělé, zdravotně postižené, společensky vyloučené nebo jinak znevýhodněné. (Stanovy Naděje)

Více informací o pobočce Praha na adrese http://www.nadeje.cz/praha.html.
o integračním programu http://www.nadeje.cz/integrac.html,
o programu pro třetí věk http://www.nadeje.cz/tretivek.html.

Petra Lakatošová , tel. 02-22521110, e-mail: nadeje@nadeje.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz