Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mezinárodní projekt s dobrovolníky pořádá v Kosteleckých Horkách u Chocně Sdružení dobrovolných aktivit INEX

15.7.2001
KODTELECKÉ HORKY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Mgr. Šárka Vobořilová

Mezinárodní projekt s dobrovolníky pořádaný v Kosteleckých Horkách u Chocně občanským sdružením INEX – Sdružení dobrovolných aktivit v červenci 2001 hostí kromě českých dobrovolníků i mladé lidi z Evropských zemí.
Na tři červencové týdny se do malé obce Kostelecké Horky blízko Chocně sjelo z Dánska, Estonska a Francie šest mladých lidí, aby se zúčastnili mezinárodního projektu s dobrovolníky pořádaného Sdružením dobrovolných aktivit INEX – SDA ve Venkovském centru Dům z modrého kamene. Spolu zde budou pobývat do 24. července.
Projekt je zaměřen na problematiku malých venkovských komunit, na tradiční stejně jako i na aktuální hodnoty života na venkově a na koncepci trvale udržitelného života.
Dobrovolníci ve věku od 18 do 24 let, kteří do jednoho žijí v evropských velkoměstech, si zkusili práci na zahradě i kolem obecní školy, dojení koz, původní konstrukční techniku vymazávání směsí jílu a slámy při opravě dvě stě let staré sýpky, nasbírali léčivé bylinky na připravovaný čaj a ze starého papíru a rostlinných vláken vyráběli ruční papír. Spolu se svými českými přáteli pomáhají v rámci Mezinárodního roku dobrovolníků 2001 vybudovat dobrovolnické venkovské centrum a zušlechťují své okolí. Kromě fyzické práce např. též mapovali drobné památky v krajině.
Projekt má bohatou studijní část, ve které se dobrovolníci formou přednášek, seminářů a diskusí seznamují se sociální, ekonomickou i kulturní situací na českém venkově, s historickým vývojem a utvářením krajiny v závislosti na formě hospodaření, s původními venkovskými tradicemi, lidovou architekturou, ale také s možnostmi využití alternativních zdrojů energie, eko-agroturistiky či programem obnovy venkova.
Oživením programu je kontakt s místními lidmi a hlavně dětmi, dobrovolníky spolu s nimi čeká ještě stavba primitivní keramické peci a výpal společně vyrobených keramických dílek, tradiční vázání slaměných věnců a pomoc při realizaci místní naučné stezky.
Projekt finančně podpořila Česká národní agentura Mládež v rámci programu Evropské Unie.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz