Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci pro Dům z modrého kamene

1.8.2001
KOSTELECKÉ HORKY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Miroslav Chmelař

Ve dnech 1.8. až 16.8. proběhne v Kosteleckých Horkách u Chocně další akce Sdružení dobrovolných aktivit INEX, při které se sejde deset mladých lidí šesti národností, aby pracovali na projektu dobrovolnického centra a pro obec. Projekt organizuje a financuje Sdružení dobrovolných aktivit INEX – SDA.
Deset účastníků, kteří do Kosteleckých Horek přijíždějí tentokrát z Koreje, Maďarska, Velké Británie, Francie, Belgie a Švédska, bude společně pracovat 4-6 hodin denně na veřejně prospěšném projektu rekonstrukce místní školy, která již pomalu začíná fungovat jako centrum lokálních aktivit s místními lidmi a hlavně s dětmi, a dále jako regionální dobrovolnické a školící centrum INEX – SDA. Druhou částí aktivit je poznávání venkovského života a jeho problémů u nás a pomoc při budování základny Dům z modrého kamene v zachovalé zemědělské usedlosti bývalého Sládkova statku a příprava zázemí pro další aktivity sdružení.
Dobrovolníci, kteří se na realizaci projektu podílí, za svou práci nedostávají žádný plat, odměnou jim je "pouze" dobrý pocit z prospěšné práce, jídlo a skromné ubytování, komunikačním jazykem bude v rámci projektu angličtina.
Na druhou stranu však získávají tito dobrovolníci, ve velké většině mladí lidé mezi dvaceti a třiceti lety, při návštěvě cizí země více než normální turisté, neboť mají možnost zapojit se na dva týdny do obyčejného života, poznat místní lidi a navázat přátelství s lidmi z celého světa.
Náplní projektu však není pouze práce. Dvoutýdenní pobyt mezinárodních dobrovolníků zpestří zajímavá setkání, diskuse, semináře a exkurze tak, aby měli maximální možnost seznámit se s všednodenní realitou života na malé obci v České Republice, místním krajem a zejména lidmi.
Projekt organizuje a financuje občanské sdružení, nevládní a nezisková organizace Sdružení dobrovolných aktivit INEX – SDA v rámci svého dlouhodobého projektu Regionálního dobrovolnického centra Dům z modrého kamene. Projekt podpořilo Ministerstvo životního prostředí a Nadace rozvoje občanské společnosti z prostředků Phare.
Sdružení také zve ke spolupráci potencionální české dobrovolníky z okolí. Podrobnější informace na www.dobrovolnici.cz.

informace na tel. 0604 201113, 0605 286367

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz