Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

1. festival komiksu v Jelení

20.8.2001
PRAHA [AGNES - Agentura neziskového sektoru]
Autor: Irana Peková

AGNES – Agentura neziskového sektoru, Divus, Centrum pro současné umění Praha, Mot a Green Doors pořádají ve dnech 24.– 25. 8. 2001 „1. festival komiksu v Jelení“. Tato ojedinělá nezisková akce s mezinárodní účastí, zaměřená na dosud opomíjený žánr, představí reprezentativní výběr nejprogresivnějších komiksových autorů z tuzemska, Holandska (galerie Mama) a zemí bývalé Jugoslávie (účast prestižního časopisu Stripburger). Součástí akce budou videoprojekce tuzemských a francouzských filmů inspirovaných komiksem a prezentace českých komiksových nakladatelů spojená s prodejem. Festivalu se účastní také komiksový časopis Aargh a internetový server www.komiks.cz.

Akce bude zahájena v pátek 24. 8. v 17.00 hod. vernisáží výstavy. V pátek od 19.00 hod. začnou filmové projekce, v sobotu 25. 8. od 10.00 do 22.00 hod. pokračuje program sestávající z výstavy, filmových projekcí, komiksové burzy a prezentace nakladatelů. Webové stránky festivalu jsou www.divus.cz/komiks.

Místo konání: Klub neziskového sektoru v Jelení a Nadace a Centrum pro současné umění, Jelení 9-15, Praha 1 (tram č. 22, 23 ze stanice metra Malostranská, zastávka Brusnice).

Připravovaný program:

Výstava:
Josef Bolf, Vladimir 518, Bohumil Fencl, Jiří Grus, Karel Jerie, Michal Jindra, David Kalika, Tomáš Kučerovský, „Kundovous“, Pavel Novák, Petr Pavlán, Pavel Reisenauer, František Skála, Tomáš Svoboda, Ondřej Švadlena Novotný, Stripburger (Slovinsko), Mama (Holandsko), možná i výstava amerického alternativního komiksu podle výběru Jeffreyho Bartela (Umělec)
Filmové videoprojekce:
Enki Bilal, Bunkr Palác Hotel, Divoká planeta, Roland Topor, Byl jednou jeden…, Valerian et Laureline, Velký Kýchač, Tequilla Dance, Nasvícená smrt, Červený dvůr, Přibité slunce, Návrat z kosmu

Materiální podpora:

studio AdAm, Luxtone Prague s.r.o., NoD, divadlo Archa, Ministerstvo obrany ČR, Pražské pivovary a.s.

Mediální partneři:

Umělec, www.komiks.cz, www.intimate.cz/bazar

Informace o hlavním pořadateli:

AGNES – Agentura neziskového sektoru je občanské sdružení, které působí tři roky. Cílem sdružení je prezentace a rozvoj neziskového sektoru (vzdělávací a výzkumné aktivity, poradenství...). Agnes provozuje „Klub neziskového sektoru v Jelení“. Info: http://www.agnes.cz.

Informace o spolupořadatelích:

Green Doors, občanské sdružení – nestátní nezisková organizace zabývající se sociální a pracovní rehabilitací duševně nemocných. Green Doors jsou spoluprovozovateli Klubu v Jelení, v rámci programu „tréninková kavárna“ zajišťují pro návštěvníky klubu občerstvení se svými duševně nemocnými klienty.
Centrum pro současné umění Praha o.p.s. – nestátní nezisková organizace fungující 10 let, jejímž hlavním cílem je podpora umění.
Divus – vydavatelství a grafické studio, specializuje se na výtvarné umění, vydavatel časopisu Umělec.
Mot – nakladatelství, které se specializuje na vydávání evropského komiksu.

Kontakt:

Irena Peková, koordinátor projektu
AGNES – Agentura neziskového sektoru
Jelení 15, Praha 1
Tel. 02/ 333 57 666, 333 50 120
E-mail: pekova@agnes.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz