Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zasedání správní rady Česko-německého fondu budoucnosti

20.9.2001
PRAHA [Česko-německý fond budoucnosti]
Autor: Soňa Dederová, Irina Wutsdorff

Ve dnech 18. a 19. září 2001 zasedala v Praze správní rada Česko-německého fondu budoucnosti. Na svém v pořadí třetím letošním zasedání schválila správní rada podporu 124 projektům v celkovém objemu 31 300 000 CZK resp. 1 700 000 DM.

Správní rada vyjádřila podporu česko-německé spolupráci v různých projektových oblastech. Od školního roku 2001/2002 bude navýšen kontingent fondem podpořených ročních studijních pobytů na partnerských gymnáziích z 60 na 100. Na tomto zasedání byla schválena podpora pro 48 studentů z obou zemí. Opět byl podpořen program dobrovolného sociálního roku, v rámci kterého bude 13 mladých lidí z České republiky pracovat v Německu v sociální oblasti.
Výraznou podporu získalo dvojjazyčné Gymnázium Thomase Manna, které bylo založeno z iniciativy německé menšiny. Mládež byla podpořena také prostřednictvím několika seminářů ke společensko-politickým tématům pořádaných v obou zemích a pracovních pobytů žáků německých odborných škol při obnově růžového sadu v Lidicích.
V kulturní oblasti byla podpořena četná společná vystoupení českých a německých souborů, jako např. taneční a choreografický workshop „Hlasy z pouště“ s následnými vystoupeními v Praze a v Bonnu, České kulturní dny v Drážďanech“, České filmové dny v Münsteru a koncerty, autorská čtení, a výstavy při „Setkání 2001 v Chebu a Markredwitz“.
Z podpořených publikací stojí za zmínku český překlad studie profesora Detleva Brandese, týkající se událostí, které předcházely odsunu Němců.
Správní rada schválila také příspěvek na rekonstrukci pěti kostelů, které se obnovují díky zájmu rodáků a místních obyvatel a slouží také jako místa setkávání, jako například v Údrči či Vítkově. Podpořeno bylo také setkávací středisko v Horní Plané, známé jako Centrum Adalberta Stiftera.

Česko-německý fond budoucnosti je rovněž partnerskou organizací Spolkové nadace "Připomínka, odpovědnost a budoucnost" a je pověřen zpracováním žádostí a výplatami v souvislostí s odškodněním nucené práce a jiných forem nacistického bezpráví .Správní rada schválila zprávu o činnosti a vyplácení dávek nuceně nasazeným předloženou příslušnou kanceláří svého sekretariátu.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz