Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Regionální dobrovolnické týdny v Chrudimi

9.11.2001
CHRUDIM [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Mgr. Šárka Vobořilová

Při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného Organizací spojených národů na rok 2001 uspořádalo v Chrudimi Sdružení dobrovolných aktivit INEX Regionální dobrovolnické týdny. První z nich začíná v pondělí 12.11. otevřením výstavy „Vyčnívají z řady?“ věnované jednak prezentaci neziskových organizací z Chrudimi, které při své činnosti využívají pomoci dobrovolníků, jednak ozřejmění samotného pojmu dobrovolnictví a dobrovolník.
Výstavou by chtěli pořadatelé upozornit na význam dobrovolnické pomoci pro současnou společnost, poukázat na možnosti praktického uplatnění dobrovolníků v nejrůznějších projektech, ať už sociálně, environmentálně nebo kulturně zaměřených. Výstava by také měla přinést nové informace k problematice legislativy spojené s u nás stále nevyřešeným právním postavením dobrovolníka, nebo k možnosti dobrovolné služby v zahraničí pro mladé lidi. Součástí prezentace bude také nabídka pro ty, kteří by chtěli dobrovolnou pomocí přispět užitečné věci dle svého zájmu nebo zaměření přímo v Chrudimi a okolí.
Výstava věnovaná dobrovolnictví a dobrovolníkům bude slavnostně otevřena v pondělí 12.11. v 16.30 v prostorách Informačního centra v Chrudimi, a bude přístupná do pátku 16.11.
Součástí prvního Regionálního dobrovolnického týdne bude i pondělní diskusní večer nazvaný „Pro dobrotu na žebrotu?!“ Téma se dotýká možností dobrovolníků ve městech, o dobrovolnících v projektu Chrudim – Zdravé město bude hovořit Šárka Trunečková z CSSP Chrudim a o sociálním programu Pět P zaměřeném na děti a mládež do osmnácti let promluví Gabriela Čechová, ředitelka občanského sdružení Ratolest z Brna. Moderovaný diskusní večer začíná v pondělí 12.11. v 18.00 v Čajovně Lůna.
Projekt Regionálních dobrovolnických týdnů podpořilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, záštitu převzal Městský úřad Chrudim.


SDRUŽENÍ DOBROVOLNÝCH AKTIVIT INEX
INEX – SDA je dobrovolnickou neziskovou organizací, která se zaměřuje na mezinárodní projekty s dobrovolníky v České republice, na propagaci a rehabilitaci dobrovolnictví u nás a na dobrovolnou činnost v projektech environmentálního, sociálního a kulturního zaměření. Je občanským sdružením více než tisíce převážně mladých lidí s cílem aktivně a činorodě přistupovat k okolnímu světu. Hostí a vysílá stovky dobrovolníků na krátkodobou dobrovolnou službu po celém světě a systematicky se věnuje též dlouhodobým projektům a organizaci příležitostných dobrovolnických činností v naší zemi. Snaží se šířit myšlenku dobrovolné práce a solidarity, vedení k aktivnímu přístupu a odpovědnosti za prostředí a společnost, cvičení týmové práce v mezinárodní skupině a organizování dobrovolné práce k pomoci v místech, kde se nedostává financí či lidského pochopení pro realizaci potřebné věci. Více o INEX – SDA na www.dobrovolnici.cz.

kontakt: Šárka Vobořilová, mobil: 0605 286 367

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz