Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zasedání správní rady a schválení 55 projektů

18.12.2001
Praha [Česko-německý fond budoucnosti]
Autor: Soňa Dederová

Dne 17. 12. 2001 zasedala v Praze správní rada Česko-německého fondu budoucnosti. Pod vedením obou předsedů, JUDr. Dagmar Burešové (bývalé ministryně spravedlnosti ČSFR) a Helmuta Bilsteina (bývalého pověřence města Hamburku v Praze) schválila správní rada podporu 55 projektům v celkovém objemu cca 8 000 000 Kč resp. 480 000 DM.

V kulturní oblasti byl podpořen v rámci filmového festivalu v Plzni filmový cyklus na téma holocaustu a druhé světové války doplněný diskusemi za účasti studentů a historiků. I v tomto roce se dočká podpory Česko-saský hudební festival, který patří již deset let k hudební scéně severních Čech a jižního Saska. Za zmínku stojí také projekt „Cesta přátelství“, společná práce českých a německých sochařů, kteří svými díly navrací kulturní rozměr krajině v okolí Milešovky, v minulosti využívané jako vojenský prostor.

Mezi projekty s odbornou tématikou byla podpořena spolupráce Masarykovy university v Brně a University Regensburg na téma srovnání odlišného vývoje vybraných obcí na česko-německém pomezí v průběhu posledních dvou století. Převážně pro odbornou veřejnost bude určena mezinárodní konference k příležitosti výstavy o díle Jana Kotěry.

Z projektů renovací památek byl mezi jinými schválen příspěvek na dokončení rekonstrukce kostela v Cetvinách, který byl zachráněn jako symbol obnovení zaniklé obce převážně díky aktivitě rodáků a místních iniciativ.

Správní rada Fondu budoucnosti podpořila také celou řadu projektů výměn mládeže
a spolupráce škol. Na téma ochrany a práv zvířat a ochrany přírody bude organizována vzdělávacím centrem Burg Hohenberg přeshraniční spolupráce dětí v oblasti ochrany životního prostředí

Správní rada, statutární orgán Fondu budoucnosti, je zastoupena čtyřmi českými a čtyřmi německými členy, kteří jsou jmenováni příslušnými ministry zahraničních věcí. Česko-německý fond budoucnosti, mezistátní instituce se sídlem v Praze, obdržel na financování svých úkolů od obou vlád celkem 165 milionů DM. Z těchto prostředků jsou mimo jiné financovány partnerské projekty v oblasti kultury, renovace památek, mládeže, vědy, v sociální oblasti, diskusní fóra a pod., které přispívají k positivnímu rozvoji česko-německých vztahů.

Česko-německý fond budoucnosti je rovněž partnerskou organizací Spolkové nadace "Připomínka, odpovědnost a budoucnost". Do prosince 2001 bylo odškodněno cca 45 000 osob z poskytnuté částky 423 mil. DM.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz