Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Kosteleckých Horkách bude živý Betlém režírovat francouzská dobrovolnice

19.12.2001
Kostelecké Horky [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Šárka Vobořilová

Dlouhodobá dobrovolnice sdružení, dvacetiletá Colombe Duval z Francie, je autorkou scénáře, jehož text víceméně sleduje biblickou předlohu. Colombe hru dopředu připravila s dětmi z dramatického kroužku z nedalekých Skořenic, kam pravidelně dochází do školy pomáhat. Kromě dětí ze Skořenic budou ve hře účinkovat i lidé z Kosteleckých Horek, ze Sdružení dobrovolných aktivit a další dlouhodobá dobrovolnice z Belgie. Protože se jedná o živý Betlém, měla by ve hře vystoupit také živá zvířata, kozy, „pastýřský“ pes, kráva a na koních přijedou a dary přinesou tři Mágové z Východu.

Betlémská hra není zamýšlena jako velkolepé představení, nýbrž jako skromné připomenutí tradičních betlémských her, na kterých se podílí vesnická komunita a která má za cíl propojit a upevnit společenství lidí v době Vánoc. Všichni, kdo se chtějí poklonit Ježíškovi, zazpívat koledu a přinést mu malý dárek, jsou na neděli zváni do Kosteleckých Horek.

SDRUŽENÍ DOBROVOLNÝCH AKTIVIT INEX
INEX – SDA je dobrovolnickou neziskovou organizací, která se zaměřuje na mezinárodní projekty s dobrovolníky v České republice, na propagaci a rehabilitaci dobrovolnictví u nás a na dobrovolnou činnost v projektech environmentálního, sociálního a kulturního zaměření. Je občanským sdružením více než tisíce převážně mladých lidí s cílem aktivně a činorodě přistupovat k okolnímu světu. Hostí a vysílá stovky dobrovolníků na krátkodobou dobrovolnou službu po celém světě a systematicky se věnuje též dlouhodobým projektům a organizaci příležitostných dobrovolnických činností v naší zemi. Snaží se šířit myšlenku dobrovolné práce a solidarity, vedení k aktivnímu přístupu a odpovědnosti za prostředí a společnost, cvičení týmové práce v mezinárodní skupině a organizování dobrovolné práce k pomoci v místech, kde se nedostává financí či lidského pochopení pro realizaci potřebné věci. Více o INEX – SDA na www.dobrovolnici.cz.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz