Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

JUNÁK - SVAZ SKAUTŮ A SKAUTEK ČR MÁ NOVÉHO STAROSTU

12.1.2002
ČR [Junák - svaz skautů a skautek ČR]
Autor: Roman Šantora

Starostou Junáka, největšího výchovného hnutí dětí a mládeže, byl v sobotu 12. ledna jmenován Ing. František Šmajcl (48 let, České Budějovice), do listopadu 2001 náčelník skautské organizace. Ve své funkci nahradil dosavadního starostu Dr. Jiřího Navrátila.

Ing. František Šmajcl je členem Junáka od roku 1968, po jeho znovuobnovení v roce 1989, se podílel především na vzkříšení Junáka v Českých Budějovicích, odkud sám pochází. Během své činovnické služby prošel všemi funkcemi od vůdce oddílu, výchovného zpravodaje až po náčelníka chlapeckého kmene, kterým byl posledních šest let. Svou činnost bude vykonávat jako dobrovolník. V osobním životě pracuje jako stavební inženýr se specializací na přípravu investic, je ženatý a má tři děti.
Jako hlavní úkol ve své funkci vidí vytvoření co nejoptimálnějších podmínek pro činnost Junáka a zvýšení jeho prestiže ve společnosti.

Dosavadní starosta Dr. Jiří Navrátil bude dále zastávat funkci druhého místostarosty.

Současně s jmenováním starosty začíná pracovat nová Výkonná rada Junáka, která bude zajišťovat denní chod organizace. Jejími členy jsou: Ing. Bedřich Horný - první místostarosta; Dr. Jiří Navrátil - druhý místostarosta; Ing. Josef Výprachtický - tajemník Junáka; Roman Šantora - zpravodaj pro komunikaci; Petra Babováková - zpravodajka pro zahraničí; Pavel Trantina - zpravodaj pro zahraničí; Bořek Slunéčko - zpravodaj pro hospodaření.

Junák na svém posledním Valném sněmu (listopad 2001) zásadně změnil způsob řízení organizace, které rozdělil do dvou stupňů: zákonodárná a výchovná činnost náleží tzv. Náčelnictvu v jehož čele stojí náčelník chlapeckého kmene Ing. Zdeněk Prančl a náčelní dívčího kmene Ing. Hana Vogeltanzová. Řídící činnost zajišťuje Výkonná rada jmenovaná Náčelnictvem, v čele se statutárním zástupcem organizace - starostou.

Junák - svaz skautů a skautek ČR (http://www.skaut.cz) je největší výchovné hnutí dětí a mládeže, které přispívá k všestrannému rozvoji člověka. Jeho posláním je podporovat rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí, jejich duchovních, mravních, intelektuálních, sociálních a tělesných schopností, aby byli po celý život připraveni plnit povinnosti k sobě samým, bližním, vlasti, přírodě a celému lidskému společenství. Se svými 53.000 členy je největším celorepublikovým sdružením dětí a mládeže. Zároveň je členem světových organizací skautek a skautů. Junák vznikl v roce 1911, byl třikrát zakázán totalitními režimy a vždy znovu obnoven. V roce 2002 si připomíná 90 let od svého založení.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz