Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ekologický právní servis nesouhlasí se spojováním „Brandýského fóra“ s kandidaturou některých osob v parlamentních volbách

8.2.2002
Česká republika [Ekologický právní servis, o.s.]
Autor: Pavel Černý

V současné době se v médiích objevují informace o možné kandidatuře osob z okruhu neziskových organizací ve volbách do Poslanecké Sněmovny na kandidátkách Unie Svobody, popř. KDU-ČSL. V této souvislosti je rovněž zmiňována tzv. „Brandýská deklarace“ jako možný základní podklad pro programovou spolupráci mezi uvedenými stranami a osobami.
Člen Ekologického právního servisu (EPS) Martin Prokop patří k signatářům a spolutvůrcům „Brandýské deklarace.“ Proto EPS považuje za nutné se k celé situaci veřejně vyjádřit:
„Brandýská fóra“ měla podle původního záměru, s nímž se EPS ztotožňoval, sloužit neziskovým organizacím jako platforma pro jednání s politiky o konkrétních tématech. Výsledkem měly být konkrétní závazky politiků, týkající se jejich postupu při řešení jednotlivých veřejných problémů. První „Brandýskou deklaraci“ podepsali z politiků Cyril Svoboda a Hana Marvanová. Zavázali se v ní mimo jiné, že budou podporovat rozvoj neziskového sektoru praktickými kroky, např. zlepšením financování, transformací Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, zabráněním zneužívání konjunkturálních témat (např. bezpečnost, průmyslové podnikání) k omezování práv občanů apod. Zavázali se rovněž podporovat přijetí některých právních předpisů nebo jejich změn, tak aby podporovaly větší zapojení občanů na správě veřejných věcí.
Brandýská fóra však podle původního záměru neměla sloužit k přímému napojení neziskových organizací ani jejich představitelů na politické strany, tím méně pak na konkrétní politické uskupení. EPS si věcně přeje pokračovat v té formě činnosti a tom způsobu oslovování politiků, k nimž směřovala původní myšlenka Brandýského fóra. Za současné situace však nevidí v jeho dalším fungování žádný smysl a proto se na něm nadále nehodlá podílet.


Kontakty: Martin Prokop, Ekologický právní servis Tábor, mobil 0608 721 708
Pavel Černý, Ekologický právní servis Brno, mobil 0776 119 903


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz