Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Havlovi zahráli pro Nové Heřminovy

4.3.2002
BRUNTÁL [Arnika Ostrava]
Autor: Lenka Daňhelová

Téměř hodinu a půl trvajícím koncertem podpořili 1. března v bruntálském Open House hudebníci Vojtěch a Irena Havlovi Nové Heřminovy, obec, která stojí na místě plánované protipovodňové přehrady. Havlovi projevili své sympatie odpůrcům přehrady tím, že vstoupili do sdružení ARNIKA.


„Touto akcí jsme se nechtěli nijak hlasitě vymezovat proti zastáncům přehrady v
Nových Heřminovech, chtěli jsme jen prostřednictvím ač nenápadných, přesto
skvělých hudebníků upozornit na to, že v Nových Heřminovech žije své obyčejné životy několik desítek lidí, kteří současnou situací trpí,“ vysvětluje Lenka Daňhelová ze sdružení ARNIKA Ostrava, která si vstupu Havlových do sdružení velmi váží. „Jsou to lidé, kteří především naslouchají svému nitru, nějakou vnější situací se příliš nezabývají. Ne, že by ji nevnímali, ale odmítají do dění aktivně vstupovat,“ podotýká Daňhelová.
„Věříme, že všechno, co se děje, má nějaký hlubší smysl. I zlo je pro člověka důležité, v důsledku mu vždy přinese něco pozitivního. My nejsme bojovníci se zlem, pro nás je důležité jít jakoby napříč a hlídat si čistotu,“ objasňuje postoj hudebníků Irena Havlová.
Návštěvníci koncertu strávili s Havlovými pět hodin, diskutovali s organizátory o možnostech protipovodňové ochrany a po koncertu si až do noci povídali při promítání videokazet o zkušenostech Havlových z Indie. „Váhu této akci dodala také místostarostka Bruntálu, paní Navarová, která přijala naše pozvání. Čekali jsme trošku s obavami, jak bude reagovat na hudbu Havlových, ale byla nadšená,“ usmívá se Daňhelová. Jak dodává, Bruntálští se mohou brzy těšit na další hudební akci pro Nové Heřminovy. “Kromě hudebních akcí plánujeme získat pro svou kampaň také výtvarníky,“ uzavírá.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz