Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Arnika brání neopakovatelné kouzlo starých Střešovic

13.2.2002
PRAHA [Arnika - Centrum pro podporu občanů]
Autor: RNDr. Jindřich Petrlík, Martin Skalský

ARNIKA zásadně nesouhlasí s pokračující likvidací starých Střešovic a s připravovaným vystěhováním Dobročinného spolku Medáků z těchto objektů. Znepokojení s avizovaným záměrem a žádost o vysvětlení současné situace vyjádřila ARNIKA ve svém včerejším dopise starostovi a zastupitelům městské části Prahy 6. „Se starými Střešovicemi mizí kus historické Prahy,“ zdůvodňuje aktivitu ARNIKY její místopředseda RNDr. Jindřich Petrlík.

Minulý týden Rada městské části Praha 6 nečekaně zrušila výběrové řízení na dlouhodobý pronájem střešovických domků ke kulturním účelům a rozhodla o vystěhování Dobročinného spolku Medáků "všemi dostupnými prostředky" ze všech užívaných domků.

Dobročinný spolek Medáků dokázal domy odsouzené k zániku, jež jsou však pro tuto lokalitu unikátními stavebními památkami, proměnit v kulturní centrum Střešovic. Pravidelně zde již několik let probíhají výstavy a koncerty, často upozorňující na architektonické zajímavosti a tradice této čtvrti. „Hrozí, že tyto pozemky nyní získají firmy, které zde, podobně jako na některých jiných místech ve Střešovicích, postaví penziony pro bohatou zahraniční klientelu,“ varuje místopředseda ARNIKY, RNDr. Jindřich Petrlík.

„ARNIKA se sice zabývá především ochranou přírody a životního prostředí, k životnímu prostředí však podle nás neodmyslitelně patří i historické a kulturní tradice i architektonický ráz. Žádáme proto zastupitele, aby dobře zvážili své rozhodování o objektech užívaných Dobročinným spolkem Medáků a zachovali to cenné, čeho se zde podařilo v uplynulých letech dosáhnout,“ dodává předseda sdružení ARNIKA, Ing. Vlastimil Karlík.
Kulturní aktivity „Medáků“ podporovala Nadace VIA pro místní iniciativy a Open Society Fund Praha.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz