Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Festival Jeden svět je i místem pro diskusi

11.4.2002
PRAHA [Člověk v tísni]
Autor: Kateřina Lišková

V pátek 12. dubna proběhne první ze tří veřejných debat k nosným tématům letošního ročníku festivalu Jeden svět. Diskuse na téma "Koncepce a realita v oblasti vývozu zbraní z ČR" se zúčastní zástupci firem vyvážejících zbraně, poslanci parlamentu, vysocí představitelé policie i zástupci nevládních organizací a médií. Debata začíná v 15 hodin ve velkém sále Archy a uvede ji projekce dokumentu "Zbraně chudým". Během festivalu se povedou další debaty na témata Trauma mírových misí a V pasti věznice.

Festival se stane místem k diskusím nad důležitými tématy letošního ročníku, tématy
opomíjenými, stojícími mimo pozornost veřejnosti i médií. "Festival Jeden svět je nejen akcí, kde se promítají filmy, ale i místem, kde se lidé potkávají. Spojení dokumentárního filmu, setkání a rozhovoru zbavuje člověka pocitu bezmoci," říká ředitel festivalu Jeden svět Igor Blažević. Pozvání do panelu páteční debaty v Arše přijali Vratislav Vajnar, viceprezident Asociace obranného průmyslu, která sdružuje vývozce zbraní, Petr Koháček z Výboru pro obranu a bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Jan Schneider z Policejního prezidia, Milan Štefanec z nevládní organizace NESEHNUTÍ a Jaroslav Spurný z týdeníku Respekt. Debatu moderují Robert Břešťan a Martin Mrnka.

Všechny veřejné debaty budou probíhat bezprostředně po projekci vybraných dokumentárních filmů, které se problematice věnují. Do panelu jsou zváni odborníci na dané téma z řad státní správy, orgánů samosprávy, nevládních organizací, intelektuálové a zástupci médií. Další debaty se budou týkat traumatu mírových misí (pondělí 15.4., film Šílení) a situace ve věznicích (úterý 16.4., film Gotteszell – ženská věznice). Všechny debaty se konají v divadle Archa od 15 hodin.
Po promítání řady dokumentů následují v kinech malé debaty s tvůrci snímků, festivalovými hosty a odborníky. Program malých debat najdete na www.jedensvet.cz.


Kateřina Lišková, tisková mluvčí festivalu Jeden svět 2002
tel.: 02/41011550, 0732 87 33 66
Katerina.liskova@oneworld.czDISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz