Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Jak chutná život v Asii?

12.4.2002
PRAHA [Člověk v tísni]
Autor: Kateřina Lišková

Nabídku festivalu Jeden svět obohatí večery na téma Barma, Afghánistán a Tibet. Na nich se návštěvníci dozvědí nejen o situaci na poli lidských práv, ale budou mít možnost ochutnat něco z exotické kuchyně těchto zemí. Tematické večery pořádané společností Člověk v tísni probíhají 12., 13. a 14. dubna v Roxy – NOD vždy od 16 hodin.

Festival Jeden svět na své téma – lidská práva – upozorňuje i jinak než jen filmem. Jedním z dalších způsobů je ochutnávka tradičních jídel z exotických asijských zemí spojená s besedami s lidmi, kteří tamní situaci důvěrně znají. "Kultura asijských zemí je bohatá a láká turisty z celého světa. Politická situace většiny zemí se však vyznačuje porušováním lidských práv a nesvobodou," říká Marie Peřinová za organizátory z Infoservisu Člověka v tísni.
První etnovečer se v Roxy – NOD uskuteční v pátek 12. dubna od 16 hodin na téma "Jak chutná život v Barmě?" o zemi ovládané vojenskou juntou a sužované etnickými konflikty. Ochutnávku barmského jídla následuje od 18 hodin beseda s barmskými aktivisty Šwei Thweiem a Banya Monem. Sobota je věnována zemi zničené dvěma desetiletími bojů, Afghánistánu. Po ochutnávce bude s hosty besedovat Tomáš Vyhnálek, koordinátor společnosti Člověk v tísni pro pomoc v Afghánistánu. Sérii tematických večerů zakončí v neděli 14. dubna téma "Jak chutná život v Tibetu?". O zemi bojující za záchranu své kultury přijde besedovat a nabídnout tradiční tibetské pohoštění Ľubomír Sklenka, předseda Občanského sdružení Lungta, který v Tibetu několikrát pobýval. Všechny večery bude krom jídla a povídání provázet tradiční a moderní hudba z jednotlivých zemí.

Kateřina Lišková, tisková mluvčí festivalu Jeden svět 2002
tel.: 02/41011550, 0732 87 33 66
Katerina.liskova@oneworld.czDISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz