Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Evropská unie zavede jednotný imigrační a azylový režim

2. 4. 2002
Radomír Špok [Integrace] -


Vytvoření společného evropského systému azylové a imigrační politiky již nestojí nic v cestě. Ministři vnitra členských zemí Evropské unie včera na jednání Rady rozhodli o zavedení této politiky nejpozději do roku 2004. Mnoho politiků i odborníků tento krok vítá, neboť podle nich může zabránit tzv. azylové turistice. V současnosti není neobvyklé, že žadatelé o azyl, kteří jsou odmítnuti v jedné členské zemi EU, se pokusí využít méně striktních podmínek a požádají o status uprchlíka v zemi jiné.

Největší diplomatickou aktivitu v této oblasti vyvinulo Německo a Velká Británie, tedy země, které se dlouhodobě potýkají s největším přílivem imigrantů. Nedávné incidenty v lamanšském tunelu a na trajektech do Velké Británie, při kterých zemřelo mnoho lidí toužících po lepším životě, daly úsilí o vytvoření jednotné azylové a imigrační politiky nový impuls.

Nové principy azylové a imigrační politiky budou ve svém důsledku znamenat zavedení definice uprchlíka, používání jednotného formuláře pro žádosti o azyl či vytvoření databáze otisku prstů. Především v posledním bodě došlo k výraznému pokroku a základ databáze pro snadnějsí identifikaci osob již byl položen. Žadatelé o azyl by rovněž měli mít právo na vzdělání, zdravotní péči a přístřeší.

Radomír Špok Radomír Špok

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz