Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Nesehnutí o víkendu zaostří na hypermarkety

9. 5. 2002
Martina Špejtková [Econnect/Nesehnutí] -


Na nadcházející víkend 11. - 12. května připravilo Nezávislé Sociálně Ekologické HNUTÍ - NESEHNUTÍ společně s katedrou environmentálních studií FSS Masarykovy univerzity Brno seminář pod názvem Zaostřeno na hypermarkety II. Po velkém úspěchu semináře v roce 2000 bude letošní ročník věnován vlivu výstavby nákupních center na naši společnost.

Zatímco na předchozím semináři se diskutovalo o problematice nekontrolovatelné výstavby nových super, hyper a megamarketů, letošním cílem je získat nové a aktualizované informace o vlivech výstavby obřích nákupních center na životní prostředí, ekonomiku, sociální strukturu, dopravu, urbanistické uspořádání měst apod.

Seminář je výzvou jak pro veřejnost, tak i pro neziskové organizace, které se problematikou výstavby hypermarketů zabývají. Je to také jedinečná příležitost pro výměnu zkušeností mezi aktivisty nevládních organizací, občanskými iniciativami, zástupci místních samospráv a jinými.

Pokud máte zájem se do diskuse zapojit i Vy, přijďte v sobotu 11. května v 10.00 hod. před posluchárnu G 21 do budovy Fakulty sociálních studií MU, Gorkého 7, Brno, nebo se informujte přímo v kanceláři NESEHNUTÍ.

Přednášejícími na semináři budou mimo jiné ing. arch. Vlasta Sklenaříková z brněnského útvaru hlavního architekta, geograf Mgr. Zdeněk Szczyrba, PhD. z Univerzity Palackého, RNDr. Karel Stránský, komerční broker, člen Odborového svazu pracovníků obchodu Alexandr Leiner a další. (viz. Program semináře) Po skončení akce bude vydán sborník shrnující získané informace. Kampaň NESEHNUTÍ "Zaostřeno na hypermarkety" finančně podpořila Nadace Partnerství a Ministerstvo životního prostředí ČR.

Program semináře (.xls, 51,0 kB) Martina Špejtková

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-

O Autorech

Martina Špejtková

Redaktorka Econenctu pro oblast životního prostředí.

-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz