Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Na charitu můžete přispět i sbíráním použitých známek

25. 6. 2002
Monika Kašparová (Jansová) [Econnect] -


Nejenom finančním darem, ale například i sbíráním použitých poštovních známek, pohledů, telefonních karet či starých peněz můžete přispět na pomoc potřebným v rozvojových zemích. Stačí je zaslat České katolické charitě, která je roztřídí a rozprodá na sběratelských burzách v zahraničí. Výtěžek využije na humanitární a rozvojovou pomoc, především na jídlo, léky, oděvy a školní potřeby.

Že to zní podivně? Princip se kterým přišla Charita je jednoduchý. Po celém světě je nespočet sběratelů, kteří jsou ochotni zaplatit za známky z různých koutů světa, tedy i za běžné sériové známky, které nám připadají bezcenné. Sbírají se použité známky všech hodnot a druhů, známky současné i staré. A čím starší, tím samozřejmě cennější. Známky z obálek ale zásadně neodlepujte, aby se nepoškodily, nýbrž je vystřihujte i s kusem obálky. Použité pohledy je zase nejlépe zaslat celé i se známkou. Zasílat můžete i celé obálky od doporučených dopisů a cenných psaní, staré peníze (bankovky i mince), kolky apod.

A k čemu takto získané prostředky slouží? Charita z nich financuje pomoc dětem, potřebným a chudým například v Tanzanii, Togu, Peru nebo v Číně. Přibližne 100 běžných známek prý postačuje na nákup jedné inijekční stříkačky nebo půl kilogramu sušeného mléka. Hodnota 400 známek již odpovídá školnému na jeden měsíc nebo novému oblečení pro jedno dítě. A na zařízení a nábytek pro školku v Mozambiku je už potřeba 10 tisíc poštovních známek. Vězte, že časem se i takové množstí známek nashromáždí.

Všechny uvedené předměty můžete zasílat na adresu:
Charita sv. Anežky Otrokovice
Na Uličce 1617
765 02 Otrokovice 2
tel. 067/7932119 nebo 7938298

Monika Kašparová (Jansová)

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

15. 12. 2010
Charita sv. Anežky Otrokovice

-

O Autorech

Monika Kašparová (Jansová)

Do září 2002 v Econnectu jako správce oblasti životního prostředí. Nyní působí jako poslanecká asistentka poslance a ministra životního prostředí RNDr. Libora Ambrozka.

-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz