Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Výstavba naučné stezky zahájena předáním petice

2.7.2002
KARLOVY VARY [Děti Země]
Autor: Děti Země

Dnes před polednem předali aktivisté sdružení Dětí Země hejtmanovi karlovarského kraje petici proti ohrožení Doupovských hor obřím zábavním areálem, jejíž významnou součástí je i požadavek na ochranu místní přírody před obdobnými projekty. Souhlasné stanovisko s textem petice vyjádřilo přes dva tisíce signatářů, převážně obyvatel Karlovarska.

Zítra bude zahájena výstavba naučné stezky v Doupovských horách, která povede z Kyselky do Andělské Hory. Právě v Andělské Hoře se nachází mezinárodní tábor dobrovolníků, kteří se na stavbě stezky podílejí.

Dnes krátce před polednem předali aktivisté sdružení Děti Země společně s několika zahraničními dobrovolníky, kteří přijeli pomáhat přírodě Doupovských hor výstavbou naučné stezky, petici hejtmanovi Josefu Pavlovi. Petice byla původně namířena především proti záměru firmy Bad Giesshübler Touristik vystavět v Doupovských horách obří zábavní areál, což by znamenalo naprostou devastaci krajiny, v níž žije několik ohrožených druhů živočichů i rostlin a která je jedním z mála posledních téměř nenarušených míst u nás.

Ačkoliv firma BGT od svého záměru upustila, ohrožení podobnými projekty stále trvá. Podobně cenné lokality (viz např. v minulosti Rajchéřov) se zpravidla stávají magnetem pro investory a jejich megalomanské záměry. Proto je hlavním požadavkem dnešního happeningu závazek místních orgánů státní správy k ochraně krajiny před investory. Za uspokojivé řešení lze považovat zanesení nedotknutelnosti lokality do územního plánu velkého územního celku a vyhlášení chráněného území.

Naučná stezka se bude skládat z pěti informačních tabulí, umístěných na následujících stanovištích: Kyselka, Šemnická skála, Štichlův mlýn, Andělská Hora. Trasa naučné stezky bude vedena z větší části po stávajícím turistickém značení a dále po cestách nedaleko hranice vojenského újezdu Hradiště. Na realizaci projektu se formou aktivní účasti podílí několik dobrovolníků ze zahraničí (ve spolupráci se Sdružením dobrovolných aktivit INEX) a aktivisté sdružení Děti Země. Výstavba stezky proběhne v první polovině července.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz