Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hlídací fena oslovila poslankyně

19. 7. 2002
Kateřina Fialová [Econnect] -


Nově zvolené členky sněmovny byly osloveny představitelkami nezávislého občanského projektu Hlídací fena k publikování svých názorů a postojů v "necenzurovaném boxu" na stránkách www.hlidacifena.cz. V Poslanecké sněmovně po červnových volbách zasedá 34 žen, o čtyři více než v minulém volebním období.

Autorky v otevřeném dopise, který je adresován všem ženským poslankyním v nové Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, nabízí otevřený informační prostor a zdůrazňují, že pravidelná prezentace postojů političek na stránkách Hlídací feny může přispět k lepšímu pochopení role žen v politice. " Věříme, že osobní hlubinná profilace Vás jako političky na co možná nejpravidelnější bázi může přispět k zviditelnění Vašeho úsilí v politice a vést k větší prestiži v očích veřejnosti, " vzkazuje političkám redakční tým Hlídací feny.

Pro komentáře a texty poslankyň bude vyhrazena rubrika "Žena v politice". Redakce mimo to plánuje seriál otázek a odpovědí, v němž se hodlají obrátit s dotazy i na české politiky, a živé diskusní cykly.

Internetový projekt Hlídací fena byl spuštěn v březnu s cílem podpořit vstup žen do politiky a přispět k feminizaci české politické scény. V předvolebích měsících tvůrkyně projektu zejména apelovaly na voliče i voličky, aby nerezignovali na své volební právo a vyhledávali a podporovali schopné ženy političky na celostátní i komunální úrovni.

Kateřina Fialová

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-

O Autorech

Kateřina Fialová

Autorka je kordinátorkou obsahového týmu serveru Econnect. Zajímá se o gender a využití informačních technologií v práci nevládních neziskových organizací.

-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz