Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Reference
[ econnect.ecn.cz > reference > Realizované projekty ]
-

 O Econnectu

 Novinky

 Technická podpora

 Přehled služeb

 Ceník

 Objednávka služeb

 Reference

 Kontakty

Webové stránky

a mnoho dalších.

Webové aplikace

 • Toolkit - publikační a redakční systém nejen pro neziskové organizace
  Problematika tvorby webových stránek (pokud mají být kvalitní a atraktivní) je poměrně rozsáhlá a komplikovaná. Je zbytečné, aby se každý, kdo chce na internetu publikovat, učil potřebné programovací techniky. Toolkit je tedy ideální nástroj pro běžné uživatele internetu, kteří potřebují snadno a rychle provozovat vlastní webové stránky. V současnosti jej na našem serveru, ale i po celém světě využívají stovky webů.
  web Publikační systém Toolkit
 • Kalendář akcí v občanském sektoru

  Kalendář akcí umožňuje nevládním a neziskovým organizacím (a občanským iniciativám) informovat veřejnost o svých akcích i dalších termínech (tiskové konference, veřejná projednávání apod.). Kalendář funguje jakou souhrnný - shromažďuje akce z dalších kalendářů, jeho naplňování probíhá ve spolupráci s dalšími organizacemi. Projekt podpořila Nadace rozvoje občanské společnosti z prostředků Evropské Unie v rámci programu Phare.
  http://kalendar.ecn.cz
 • Kormidlo - katalog odkazů v občanském sektoru
  kormidlo.cz
  Econnect ve spolupráci s dalšími organizacemi buduje katalog odkazů www stránek, zaměřený na oblasti: životní prostředí, lidská práva, sociální rozvoj, gender, kultura a občanský sektor. Zveřejněna byla zatím větev věnovaná životnímu prostředí, která je po obsahové stránce dílem sdružení BEZK (odkaz: bezk.ecn.cz).
  http://www.ekolink.cz
 • Press servis - snadné zasílání tiskových zpráv neziskových organizací do médií
  press servis
  Hlavním cílem služby Press servis, spuštěné v červnu 2000, je usnadnit neziskovým organizacím šíření jejich tiskových zpráv prostřednictvím internetu. S pomocí tohoto nástroje můžete snadno a rychle zasílat své tiskové zprávy jak do zpravodajství Econnectu, tak na vybrané emailové adresy a faxy tiskových kanceláří, televizních, rozhlasových a tiskových redakcí. Projekt Press servis získal čestné uznání v soutěži PROROK 2000 a byl kladně hodnocen i v mezinárodní soutěži "Stockholm award".
  http://press-servis.ecn.cz

Multimediální akce

 • Praha - Dialogi Locus
  V září 2000 jsme realizovali živé internetové vysílání diskusí nazvaných "Praha - Dialogi Locus", vedených presidentem Václavem Havlem. Diskuse byly součástí mezinárodního fóra "Rozvoj chudých zemí a otázka zadluženosti". Záznam z této akce je součástí našeho multimediálního archívu.
  http://globalizace.ecn.cz/diskuse/read.php?f=7&i=1&t=1
 • Contra Summit a Jiná zpráva
  Econnect také vytvořil digitální video a audio záznamy z vybraných přednášek, pořádaných během "Contra Summitu", organizovaného skupinou INPEG. Video nahrávky byly také pořízeny z diskusního setkání "Jiná zpráva", organizovaných v září 2000 skupinami Jubilee 2000, Friends of the Earth International a CEE Bankwatch Network. Tyto diskuse měly za cíl představit aktivity Světové banky a MMF české veřejnosti. Záznamy byly vytvořeny ve spolupráci s českou pobočkou mezinárodní organizace Media Development Loan Fund.
  http://globalizace.ecn.cz/nahravky.shtml
 • Cafe9
  Cafe9 je společný umělecký, vzdělávací a zábavný projekt propojující osm Evropských měst kultury roku 2000 prostřednictvím internetu. Ve vybraných multimediálních laboratořích ve všech těchto městech měli diváci možnost sledovat v reálném čase představení, diskuse, semináře a další aktivity, odehrávající se v ostatních zúčastněných městech. Propojení bylo zprostředkováno prostřednictvím internetových přenosu (streaming) či ISDN video konferencí a umožňovalo interakci mezi diváky a účinkujícími, fyzicky rozptýlenými na osmi místech Evropy. Econnect zajišťoval spolu ve spolupráci s MDLF technicky provoz mediální laboratoře. Tato služba zahrnovala hostování webových stránek Cafe9, instalaci zařízení, technickou podporu, spolupráci s ostatními evropskými laboratořemi, zajišťování ISDN spojení a práci s videokonferenčním zařízením Picturetel.
  http://www.cafe9.cz
 • Polořízená revoluce
  Během krize v Če ské televizi (počínající koncem roku 2000), natočil sociální ekolog Bohuslav Blažek se svou digitální videokamerou několik pozoruhodných dokumentů, sestávajících z rozhovorů s politiky, členy parlamentu a zaměstnanci televize. Autor poté požádal Econnect o zpracování natočeného materiálu a jeho umístění na Internet. Archív Econnectu tak získal zajímavou sérii video prezentací, jejichž původní zpracování dokázalo, jak velký je v mimořádných situacích význam internetu coby zpravodajského zdroje, úspěšně soupeřícího s klasickými médii.
  http://www.radiojeleni.cz/polorevoluce/
 • Domácí násilí
  V listopadu 2001 se uskutečnila kampaň "16 akčních dní proti násilí na ženách". Z jeho dvou akcí "Domácí násilí - staré problémy, nová řešení?" a "Příběhy psané ženami" Econnect ve pořídil a připravil pro prezentaci na internetu audiovizuální záznamy.
  http://zpravodajstvi.ecn.cz/soc/Zeny_muzi/Domaci_nasili/nasili1.html
  http://zpravodajstvi.ecn.cz/soc/Zeny_muzi/Domaci_nasili/nasili2.html
 • Pilotní videospoty
  Pilotní videospoty pro čtyři nevládní organizace vznikly v roce 2001 v návaznosti na naše předchozí multimediální aktivity. V průběhu ledna a února jsme za podpory OSI New York zpracovali internetové videoprezentace pro Centrum pro dopravu a energetiku, Centrum pro současné umění, Ekologický právní servis a Manus Brno. Cílem bylo ukázat nevládním organizacím dostupný a efektní způsob prezentace svých aktivit pomocí audio-video záznamu, který mohou např. vystavit na svých webových stránkách nebo formou CD využívat při fundraisingu.
  Centrum pro současné umění - Čimelice castle Open house, Cafe9.net Media lab, Library, Site
  Centrum pro dopravu a enegetiku - O železnici, Mezno
  EPS - Umění spravedlivého a dobrého
  Klub Manus Brno

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz