Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat22.9.2023 - Čížkovice [Holcim Česko]
Sponzoringový program pomůže místním komunitám

Holcim Česko, globální lídr v oblasti udržitelných stavebních řešení, si zakládá na podpoře a posilování místních komunit. Proto nově zahájil Sponzoringový program Holcim Česko s cílem ještě více posílit svoji angažovanost v regionu Litoměřicka. Na podporu je připraveno 400 tisíc korun, uzávěrka přihlášek do programu je 30. září 2023. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12.9.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Plošné sledování komunikace není řešení. IuRe v otevřeném dopise kritizuje chystané Nařízení Evropské komise

Za účelem ochrany dětí by chtěla Evropské komise kontrolovat veškerou digitální komunikaci. Podle organizace IuRe (Iuridicum Remedium), která se zabývá ochranou soukromí, by však Česká republika neměla Nařízení podpořit. Své argumenty shrnula v otevřeném dopise ministru vnitra Vítu Rakušanovi, který má na starost formulaci české pozice k tomuto návrhu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat11.9.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolníci přijedou pomáhat na ekologický statek v Českých Kopistech

České Kopisty (11.9. 2023): Na ekologickou farmu v Českých Kopistech poblíž historického města Terezín se vypraví skupina dobrovolníků ze zahraničí. V termínu od 10. do 24. září budou během workcampu pomáhat s jednoduššími pracemi v zemědělství. Projekt pořádá INEX-sdružení dobrovolných aktivit a Svobodný statek na soutoku o. p. s., který je členem komunitního hnutí Camphill. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat24.8.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa zažijí historii jinak a pomohou s obnovením Rabštejnského údolí jako místa smíření a setkávání 

ČESKÁ KAMENICE (24.8.): V období od 27. srpna do 10. září 2023 se nedaleko města Česká Kamenice v údolí Rabštejn odehraje workcamp neboli mezinárodní dobrovolnický projekt. Jeho cílem je pomoci s oživením památky bývalého koncentračního a internačního tábora Rabštejn. Projekt je pořádán ve spolupráci organizace INEX-Sdružení dobrovolných aktivit, města Česká Kamenice a sdružení Aktion Zivilcourage e. V. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat23.8.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa si vyzkouší udržitelný způsob života v hluboké přírodě Českého lesa

LESNÁ, okres Tachov (23.8.): V období od 26. srpna do 8. září se nedaleko osady Stará Knížecí Huť bude konat mezinárodní workcamp „Back to nature“, jehož účastníci si zkusí udržitelný způsob života uprostřed přírody. Tento projekt se koná ve spolupráci CHKO Český les, občanského sdružení EUROSOLAR.CZ a neziskové organizace INEX-Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat22.8.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci přijedou do Dýšiny pomáhat s přípravami na nový školní rok

Dýšina (22.8.): Ve dnech od 21.8. až 10.9. bude v Dýšině probíhat tzv „workcamp“, na kterém se sejdou dobrovolníci z celého světa, aby společně pomohli s údržbou místní mateřské a základní školy. Projekt je organizován ve spolupráci s obcí Dýšina pod záštitou neziskové organizace INEX. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat18.8.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Kozolupy přivítají dobrovolníky z celého světa, aby se podíleli na organizaci rockového festivalu s místní komunitou

Kozolupy (18.8.): V období od 21. srpna do 1. září se v obci Kozolupy na Plzeňsku bude již počtvrté konat mezinárodní dobrovolnický workcamp. Dobrovolníci z celého světa se budou podílet na revitalizaci obce i okolí a pomáhat s organizací rockového festivalu Rockové léto na Mži. Projekt je pořádán po záštitou neziskové organizace INEX a sdružení MAS Radbuza. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.8.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolníci budou renovovat rekreační chatky v Kyselce u Karlových Varů


Kyselka (15.8.): Ve dnech 14. - 22.8. proběhne v Kyselce u Karlových Varů mezinárodní workcamp, na kterém se sejde skupina zahraničních dobrovolníků. Projekt je organizován pod záštitou neziskové organizace INEX, sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci s organizací MAS Krušné hory, o. p. s. a především obcí Kyselka. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.8.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci ze všech koutů světa přiletí uspořádat nezapomenutelný workcamp pro děti v Hýskově

Hýskov (14.8.): Vesnice Hýskov dostává od 16. až 28. srpna nový rozměr díky dobrovolníkům, kteří ji navštíví a budou vymýšlet program pro děti školního věku pod názvem Let´s organize an experience camp for children. Ve spolupráci s obcí Hýskov, která zajistila prostory, vybavení, MAS Mezi Hrady z.s., který je hlavním partnerem workcampu a také pod záštitou INEX-SDA, kteří poskytli školení vedoucím. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.8.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina dobrovolníků z celého světa založí ve Středočeském kraji permakulturní sad

Újezdec (14.8.): Skupina zahraničních i českých dobrovolníků se toto léto sejde ve středočeském Újezdci, aby v rámci workcampu, který proběhne 13. - 26.8. a je pořádaný INEXem a Spolkem pro rozvoj 3K, položila základy permakulturního sadu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.8.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina dobrovolníků z celého světa založí ve Středočeském kraji permakulturní sad

Újezdec (10.8.): Skupina zahraničních i českých dobrovolníků se toto léto sejde ve středočeském Újezdci, aby v rámci workcampu, který proběhne 13. - 26.8. a je pořádaný INEXem a Spolkem pro rozvoj 3K, položila základy permakulturního sadu.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.8.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa staví dětské hřiště v Odoleně Vodě

Odolena voda (9.8.): V Odoleně Vodě se ve dnech od 12. – 26.8 už po šesté bude konat mezinárodní dobrovolnický projekt na podporu místní komunity. Dobrovolníci z celého světa přijedou strávit dva týdny prací na zvelebování místního veřejného prostoru, poznáváním místní kultury a seznamováním se s kulturami ostatních. Projekt se koná ve spolupráci s INEX-SDA a Městem Odolena Voda.  Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.8.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina dobrovolníků z různých částí světa bude pečovat o krkonošskou přírodu

Pomezní boudy (8. 8. 2023): V nejvyšších partiích Krkonoš se ve dnech od 12. do 21. 8. 2023 koná mezinárodní dobrovolnický projekt s cílem pečovat o krajinu našich nejvyšších hor. Na již druhý ročník dobrovolnického pracovně-vzdělávacího projektu, anglicky zvaného workcamp, se v polovině srpna sjede šestnáct dobrovolníků ze sedmi zemí světa. Tento workcamp je stejně jako před dvěma lety organizován ve spolupráci správy Krkonošského národního parku a neziskové organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit.  Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.8.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina mezinárodních dobrovolníků pomůže s přípravou letního tábora nejen pro děti s handicapem

Nymburk (8.8.): Město Nymburk bude ve dnech 9. až 23. srpna hostit skupina 10 dobrovolníků z celého světa, kteří přijeli za účelem výpomoci v organizaci letního tábora pro děti s handicapem. Jedná se o projekt místního spolku Centrum pro všechny ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, za podpory Evropské organizace European Solidarity Corps. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.8.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní tým dobrovolníků se aktivně zapojí do sběru bylin v Bílých Karpatech

(Nová Lhota 8.8.): V malebné Nové Lhotě v Bílých Karpatech se ve dnech od 8.8. do 22. 8. 2023 uskuteční krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt, známý také jako workcamp. Skupina jedenácti dobrovolníků z různých evropských zemí se zapojuje do podpory místní komunity a okolních vesnic prostřednictvím sběru bylin, které budou následně zpracovávány na čaj. Projekt je pořádán organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci s obcí Nová Lhota za podpory Evropského sboru solidarity. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat28.7.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolníci přijedou obnovit veselský zámek

(Veselí nad Úhlavou 28.7.):  Ve dnech 6. - 20. 8. proběhne ve Veselí nad Úhlavou tzv. “workcamp”, na kterém se sejdou lidé ze všech koutů světa, aby společně obnovili hlavní historickou stavbu města. Projekt je realizován díky spolupráci místního sdružení Pevnost Veselí a neziskové organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat26.7.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mladí dobrovolníci se vydají pomáhat do domu pro seniory

(Praha 26.7.): Ve dnech 6. až 20. 8. se sejde skupina dobrovolníků na okraji Prahy 15 pomáhat starší generaci v rámci tzv. “workcampu”. Projekt je organizován ve spolupráci se Střediskem sociální péče a ošetřovatelství pod záštitou neziskové organizace INEX. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24.7.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci budou stavět tůň a lanové překážky v ekocentru v Jizerských horách


(Janov nad Nisou 24. 7. 2023): V období od 6. 8. do 12. 8. 2023 se v obci Hrabětice, Janov nad Nisou, ležící v podhůří Jizerských hor, uskuteční tzv. „workcamp“, mezinárodní dobrovolnický projekt. Jeho cílem je vytvoření vhodného zázemí pro venkovní aktivity v okolí ekocentra Skalka. Projekt je pořádán spolkem Společnost pro Jizerské hory a neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24.7.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci přijedou pomáhat na ekologickou zeleninovou farmu v obci České Kopisty

(České Kopisty 24.7.): Ve dnech od 26.7. až 9.8. proběhne v obci České Kopisty tzv. workcamp na ekofarmě, kde majitelé pěstují bio ovoce a zeleninu na prodej. Workcamp je pořádán díky neziskové organizaci INEX - SDA a místnímu partnerovi této farmy, který je členem komunitního hnutí Camphill. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24.7.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolníci pomohou s přípravou a realizací poutě v Modletíně

(Modletín 24.7.): Pod záštitou neziskové organizace INEX a organizace Benediktus z.s., pomáhající lidem s mentálním postižením, se ve dnech 23. 7. až 6. 8. sejde skupina zahraničních a českých dobrovolníků, aby pomohli s přípravami poutě ke svaté Anně v Modletíně. Cílem projektu je pomoci s realizací této největší každoroční kulturní akce, kterou organizace Benediktus pořádá a podpořit tím rozvoj pozitivních vztahů s lidmi s postižením. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 160 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz