Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Kafemletí se letos roztočí v rytmu salsy

14.5.2013
KOSTELECKÉ HORKY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Šárka Kulíšková, tel: 739035460

Na Modrém domě v Kosteleckých Horkách proběhne tradiční Kafemletí. Letošní termín připadá na neděli 26. května. Program je bohatý a zahrnuje jak zážitkové a tvůrčí workshopy, tak přednášku, výstavu a taneční vystoupení. Kafemletí pořádá INEX – SDA Kostelecké Horky. Akci podpořil Královéhradecký kraj.

Odpoledne věnované kávě, jejímu pěstování a kultuře se chystá na Modrém domě v Kosteleckých Horkách. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet, jak pražily kávu a její náhražky, jako třeba špaldu, žito nebo dokonce kořen pampelišky, naše babičky na bubnové pražičce, ale budou si moci upražit i vlastní zelenou kávu. Vlastní směs bude možno umlet, uvařit a ochutnat.
Multimediální vyprávění o Ugandě a lidech, kteří v Ugandě pěstují fairtradovou kávu přiveze na Modrý dům ředitel o.s. NaZemi Tomáš Bílý, který expedici Uganda 2012 vedl. Fair trade je způsob obchodu, který dává pěstitelům v rozvojových zemích příležitost, aby se uživili vlastní prací za důstojných podmínek. Férovou kávu bude možné během akce ochutnat i zakoupit.
Protože ke kávě jednoznačně patří také zábava a tanec, obohatí program vystoupení salsa tanečníků Lanto Ravonjisona s partnerkou. Pro zájemce zdarma nabídnou následný workshop základů salsy.
Pro děti jsou připravena hravá stanoviště i keramický workshop s točením kávových šálků, pro tatínky ke kávě originální dřevěné stavebnice a hlavolamy.
Akci doprovodí výstava nezávislého analytického centra GLOPOLIS. Výstava představí soubor fotografií o vlivu globálního oteplování na komunity rozvojových zemí. Během celé akce bude na Modrém domě probíhat také bleší trh s tematikou babiččina kávového servisu.
Kafemletí na Modrém domě je dobrý typ na výlet pro celou rodinu. Začátek je v 15.00 a vstupné je 20,-Kč. Pořádá místní občanské sdružení INEX – SDA Kostelecké Horky ve spolupráci s INEX – SDA Praha, NaZemi a Glopolis. Akci podpořil Královéhradecký kraj.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz