Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Počty mezinárodních dobrovolníků v době globální finanční krize rostou

10.12.2009
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Jana Jeništová, tel: 222362715

Navzdory očekáváním je již nyní jasné, že INEX-Sdružení dobrovolných aktivit v roce 2009 do zahraničí vyšle více dobrovolníků než v loňském roce. V době nástupu globální finanční krize INEX-SDA očekávalo spíše pokles zájmu o dobrovolnou činnost v zahraničí. Předpokládali jsme, že lidé se budou spíše zdržovat v České republice a vyhledávat přednostně ziskové aktivity. Tento předpoklad se ovšem nepotvrdil.

Přes 700 převážně mladých lidí do 30 let vyjelo letos na workcampy do celého světa a další desítky dobrovolníků pracovaly na dlouhodobějších projektech nebo se zapojily do programu GLEN. Přes 300 mezinárodních dobrovolníků přijelo realizovat projekty v České republice.

Otázkou zůstává, zda se tento růst udrží i v dalších letech, zvláště pokud se ekonomická situace země nebude zlepšovat. V příštím roce sdružení INEX-SDA opět nabídne možnost účasti ve stovkách dobrovolnických projektů po celém světě. Půjde o workcampy, projekty Evropské dobrovolné služby a programu rozvojového vzdělávání GLEN.

Hlásit se na workcampy zájemci mohou během celého roku, zájemci o Evropskou dobrovolnou službu minimálně 3 měsíce před začátkem projektu a uzávěrka do programu GLEN pro příští rok je již 15. ledna 2010.

Informace o sdružení INEX-SDA
INEX – Sdružení dobrovolných aktivit je nevládní nezisková organizace působící od roku 1991 v oblasti mezinárodního dobrovolnictví. Zprostředkováváme pro Vás dobrovolnické projekty po celém světě a pro zahraniční zájemce organizujeme podobné pobyty u nás. Ročně vyšleme do světa na krátkodobé či dlouhodobé projekty kolem 700 dobrovolníků a pro 400 zahraničních zajišťujeme program v Česku.
Cílem naší činnosti je umožňovat lidem, aby prostřednictvím dobrovolné práce pomáhali tam, kde je potřeba, a věnovali svůj čas aktivitám, které prospějí dobré věci a obohatí i je samotné.
V různých regionech ČR organizujeme dobrovolnické programy rozvojového vzdělávání, sociální integrace, environmentální výchovy a rozvoje venkova. Pražská centrála se vedle vysílání dobrovolníků do zahraničí zaměřuje na rozvojově-vzdělávací projekty a kampaně (GLEN, Fotbal pro rozvoj, Eurizons), brněnská pobočka na sociální programy pro znevýhodněné děti (Pět P), pobočky Kostelecké Horky a Bílé Karpaty na oživení místního dění, tradičních zvyků a řemesel.


Kontakt:
Jana Jeništová
Koordinátorka programu GLEN v ČR
INEX-Sdružení dobrovolných aktivit, o.s.
Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1
Kontaktní adresa: Budečská 1, 120 00 Praha 2
tel. 222 362 715, mobil 731 163 670
glen@inexsda.cz, www.inexsda.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz